Windows 10 Retail key alabileceğim güvenilir site önerisi

Lian_Li

Centipat
Daha fazla  
Windows 10 Pro kullanıyorum ve Windows'u etkinleştirmek istiyorum. Windows 10 Retail key alabileceğim güvenilir bir site var alan bir arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?
Bir sorum daha olacaktı sizce bir laptopa OEM key mi alınmalı yoksa Retail key mi?
Sağlam lisans nasıldır?

Birkaç gün önce Hepsilisans adlı satıcıdan OEM key satın aldım.

Kodu ilk girdiğimde çalışmadı fakat müşteri hizmetleri çok ilgili. Anında durumu düzeltip çalışır hale getirdiler. Bununla birlikte OEM key almama rağmen Retail key göndermişler. Çok önemsemediğimden ses çıkarmadan bu şekilde kullanmaya devam ettim.

Forumlarda ileride kodun iptal olma ihtimali var diyorlar. Kısacası %100 güvenilir bulmuyorum. Bununla birlikte ticari kullanımlar için sorun çıkabiliyormuş. Bu key işlerinde sorun yaşayanı da var, yaşamayanı da. Biraz şans işi sanırım.

OEM veya Retail arasındaki tercih tamamen size bağlı. Retail tekrar kullanılabildiğinden daha mantıklı sanki.

Son düzenleme:
Birkaç gün önce hepsilisans adlı siteden OEM key satın aldım.

Kodu ilk girdiğimde çalışmadı fakat müşteri hizmetleri çok ilgili. Anında durumu düzeltip çalışır hale getirdiler. Bununla birlikte OEM key almama rağmen Retail key göndermişler. Çok önemsemediğimden bu şekilde kullanmaya devam ettim.

Forumlarda ileride kodun iptal olma ihtimali var diyorlar. Kısacası %100 güvenilir bulmuyorum. Bununla birlikte ticari kullanımlar için sorun çıkabiliyormuş.

OEM veya Retail arasındaki tercih tamamen size bağlı. Retail tekrar kullanılabildiğinden daha mantıklı sanki.

Teşekkürler açıklamanız için sağlam lisans nasıldır bir tecrübeniz var mı?

Jetlisans tavsiye ederim.

Aldıktan sonra bana MAK key verdiler. Kontrol ettiğimde Retail olması lazımdı ama bana MAK verdiler hemen canlı desteğe yazayım dedim canlı destek kapalıydı. E-posta üzerinden ulaştım ve tertemiz Retail key verdiler, çok iyi site benim de tavsiyem budur.

Jetlisans tavsiye ederim.

Aldıktan sonra bana MAK key verdiler. Kontrol ettiğimde Retail olması lazımdı ama bana MAK verdiler hemen canlı desteğe yazayım dedim canlı destek kapalıydı. E-posta üzerinden ulaştım ve tertemiz Retail key verdiler, çok iyi site benim de tavsiyem budur.

MAK Key'in OEM ve Retail keyden farkı nedir?

Laptopa Retail key öneririm. Çünkü cihaz değişimi yaparsanız elinizdeki Retail key ile yeni cihazı da etkinleştirmiş olursunuz.

MAK, yani Multi Activation Key, birçok bilgisayarda kullanılmak üzere alınan lisans. Örneğin bin bilgisayar için lisans alınıyor ve bunu bin ayrı bilgisayarda kullanabiliyorlar. Kullanılan bilgisayar sayısı bu örnekte bin bilgisayarı aşarsa sorun başlıyor. Bana kalırsa üç key türünden en tercih edilmemesi gerekeni.

MAK key ileride dediğiniz gibi iptal olabilir bana yine bir keresinde MAK vermişlerdi şimdi kontrol ettim iptal olmuş MAK iyi değil.
Genellikle şirketler alır 1000 PC'de kullanmak için ama 1001 olursa patlak verir.

OEM key ise anakarta gömülüdür, sadece o cihazda kullanılabilir. Retail key ise Windows otomatik olarak HWID üzerinden tespit eder ve otomatik aktifleştirir. Sadece o bilgisayarda değil, sildiğiniz zaman her cihazda kullanılabilir. Yani sınırsız süre etkinleştirme sağlar ve sadece o bilgisayarda kullanılabilir. Tavsiyem Retail'dir, tertemiz jetlisanstan alıp kullanabilirsiniz.

3 yıldan uzun süredir aynı keyi kullanıyorum hesabımla bir şekilde eşleşmiş formattan sonra da etkinleşiyor. Office de aldım 1 sene oldu bir sıkıntı yok. Yazılımbudur.com sitesinden aldım ikisini de.

Yeni konular

Geri
Yukarı