Windows 10 Rezerve Ettikten Sonra Sıfır Kurulum Yapma

Sistem etkinleşmez. Önce yükseltme yapmak zorundasınız. Ardından isterseniz temiz kurulum yapabilirsiniz. Sistem otomatik etkinleşecektir.

Benim kesinlikle temiz kurulum yapam lazım. Acaba Windows 8.1'i sıfırdan yükleyip güncelleştirme yapmadan Winsows 10'u alın ekranına gelebilir miyim? Gelebilirsem Windows'u USB ile yükseltsem olur mu?

Bakın izleyeceğiniz yol şöyle. Rezerve ile falan işiniz yok. 7 veya 8, 8.1 farketmez. Etkinleştirin yeter ki. Mediacreationtool ile 10'u indirin:

Windows 10

ISO'yu indirdikten sonra USB'ye Rufus ile yazın. Ardından USB'nin içine girin ve setup'a tıklayarak yükseltme işlemini başlatın. Yükseltme işlemi tamamlandıktan sonra sıfır kurulum yapmanız halinde 10 otomatik olarak etkinleşecektir. Key falan girmenize gerek yok.

Zaman ayırıp yardım ettiğiniz için teşekkür ederim samet67671.

Şuan yaşadığım durumu belki başkalarına yardımcı olur diye anlatmak istiyorum.
C diskimin yaklaşık 850 gb'ı dolu bu yüzden yükselmenin çok uzun süreceğini düşündüm ve sıfırdan kurulum yapmak istedim.(Masaüstü bilgisayar olduğu için elektrik kesintisi olursa büyük sorun yaratabilir.)

Üç seçeneğim vardı:

1)Windows 10'u Alın bölümünde rezerve edildiği için sıfırdan Windows 10 kurabileceğimi düşünmüştüm fakat samet67671'in yaptığı açıklama sayesinde bunu olamayacağını anladım.

2)Windows 8.1 i sıfırdan yükleyip ve Windows'u etkinleştirip daha önceden hazırladığım Windows'10 USB'si ile kurabilirim.(Bana mantıklı gelen bu. Çünkü Hazırda Win8.1 USB'si var ve 15-20 dk içinde Win 10 yükseltmesine geçebileceğimi düşünüyorum )

3)Zaten kurulu olan Windows 8.1'in c diskindekileri silip Windows 10 USB'si ile yüksetlmek(bunu yapmak 2. seçenekten çok daha uzun süreceğini zannediyorum ve sorun çıkma ihtimali daha yüksek olabilir sonuçta daha önceden uzun süre kullanılmış bir win8.1)

Lütfen bir yanlış bir düşüncem olduğunu düşünüyorsanız yazın çünkü bunu başka birçok kişi okuyup yanlış şeyler yapabilir

Elinde zaten windows 10 usb'si hazır duruyor. Bence sıfır 8,1 kurmak yerine mevcut sistemi windows 10 'a upgrade ettikten sonra windows 10'nu etkinleştir ve tekrardan sıfır kurulum yap. Ama dersen ki sıfır kurulum da bazı arkadaşların yaşadığı gibi sorunlar olabilir o zaman 2. seçenek yolunu kullanabilirsin ama upgrade ettikten sonra tekrar sıfır kurulum yapmamak şartıyla yoksa 3. seçenekten bir farkı kalmaz. Ben laptop'ımı upgrade ettim ve hala öyle kullanıyorum çünkü hiçbir sorun yaşamadım neden tekrar sıfır kurulum yapayım ki gerek yok. Karar size kalmış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı