Windows 10 S 3.Milenyum faciası mı olacak?

-Arda-

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 S işletim sistemi son kullanıcı sürümü MSND üzerinden dağıtıma çıktı.

windows10swallpaper.1493733856.jpg

Windows 8 RT projesi ARM mimarisi üzerinde işletim sisteminin 32 bit ".exe" çalıştırılabilir dosyalarını açacak şekilde hacklendiği için proje durduruldu.

*Nvidia Tegra işlemcili jailbreakli Windows RT

tmQKO.png

Windows 8 RT kullanıcılarına Windows 10S güncellemesinin sunulması bile muallakta.

Windows 10S sadece Windows Mağazası'nda olan uygulamaları açabiliyor . Yani PC için satın almış olduğunuz bir programın lisansı uçup gidiyor...

Windows 10S ARM ve PC tabanında çalışacak şekilde tasarlandı. Kendi bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Yabancı Forumlarda 4. Milenyum faciası denilmeye başlandı. Sizcede facia olacak mı?

Anladığım kadarıyla genel kullanıcıya hitap eden bi işletim sistemi değil. Windows 10 mini sürümü gibi bişey, kurumsal yerler kullanır gibime geliyor.

Ben onu bilmem ama dünyaya bugüne dek sadece 3 tane Microsoft'un yaptığı 3 işletim sistemi güzelliği geldi.
  1. Windows 1.0
  2. Windows XP
  3. Windows 7
Ben bunlardan başka efsane tanımadım.

Ben bunlardan başka efsane tanımadım.
Windows 10 da iyidir. SSDler ile harika perfromans sunuyor.
Dostum bunu harbiden kullandın mı :D

CPU kısmında NVIDIA'yı göründe başım döndü :D

Sizcede facia olacak mı?
Windows 10'un bayağı hafiflendirilmiş bir sürümü olmalı. .exe'leri çalıştırıyordu sanırım.

Edit: Yani facia olabilir, olmayabilir de. Windows 8 RT'den beter olmayacağı kesin.

Dostum bunu harbiden kullandın mı
Onu sadece ilk Windows ürünü yani 32 yıl geçmesine rağmen hala sürümlerini kullandığımız bir işletim sisteminin ilk versiyonu oluğu için yazdım. Ve Windows 10'a kötü diyen olmadı, sadece benim gözümde Efsane değil.

Onu sadece ilk Windows ürünü yani 32 yıl geçmesine rağmen hala sürümlerini kullandığımız bir işletim sisteminin ilk versiyonu oluğu için yazdım. Ve Windows 10'a kötü diyen olmadı, sadece benim gözümde Efsane değil.
Windows 10 efsane değil zaten. Dediklerine katılıyorum ancak; MS-Dos çekirdeğine ihtiyaç duymaması açısından ilk efsane bence 3.1. Windows Xp ve takiben Windows 7. Bunlar dışında çığır açan bir sürüm bence de yok.
Düzeltme: Bence, Windows 10, Windows 7 çekirdeğinde çalışan Windows 8 in görüntüsüne sahip bir işletim sisteminden öte değil. Hatta microsoft'un da şöyle bir tanıtımı vardı: "Has the stability of 7 but the looks of 8"

Hala Windows 7'de bulunan tarihi değişiklikleri kullandığına göre pek fazla değişen bir şey olmadı. Ben YouTube üzerinden Windows 7 ile çekilen rehberleri kullanarak bir çok hatayı çözüme kavuşturuyorum ama XP için yapılan rehberleri kullanmanız pek mümkün olmuyor çünkü tamamen farklı yapılar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı