Windows 10 Secure Boot <Enabled> Aktif Olmuyor

darkearth666

Hectopat
HP bilgisayarımda Güvenli Ön Yükleme butonunu bir mavi ekran çözümünü ararken kapatmış bulunmaktayım. HP 'nin yardım sitesinde kolayca açılıp kapanabileceği yönünde talimatları var. Ancak USB Format, Sıfırlama işlemi bile yaptığım halde kilitlenmiş butonu aktif hale getiremedim. Bilgisayarımda UEFI mevcut durumda BİOS'tan manuel olarak değiştiremiyorum. Kilidi çözmem için ne yapmam gerekiyor?

aa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisine de şifre koydum.Yeniden başlattım yine de değiştirmedim Secure Boot'u aynı ekran görüntüsü kilitli durumda.

Dosya Ekleri

• fd9abe98-4979-4e9d-837a-55b1d960c0d1.jpg
    fd9abe98-4979-4e9d-837a-55b1d960c0d1.jpg
    355,3 KB · Görüntüleme: 269
Secure Boot'u açmak mı kapatmak mı istiyorsunuz? Güvenli Önyükleme Durumu göstergesi Kapalı diyorsa bu, BIOS'tan Secure Boot'un kapalı olduğu anlamına gelir. BIOS'tan Secure Boot'u devreye alabilmeniz gerek.
kardeşim secure bootu aktif ettim Z 390 M Gaming Gigabyte anakartta fakat post ekranını açmıyor sadece çalışıyor, varmıdır pratik yolu pil ve swich den reset yaptım yinede başlamadı, servis mi ?

Legacy kapat.
Load HP factory default enterlayın. Ondan sonra açılıyor.
Windows 11'deki sorundan dolayı uğraşıyorduk.
Çözümü bulduk.

Hocam dediğiniz yaptık aynı sorunu yaşıyorduk açıldı fakat PC açılmıyor siyah ekran geliyor boot edilemiyor galiba HDD bilmem ne falan diyor ya BIOS'a girebiliyoruz veya F2'ye basıp HDD falan test yapıyor.

Geri
Yukarı