Çözüldü Windows 10 ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Anil Alkan

Picopat
Bilgisayara restart attım.
Video izledim yalnız ses gelmiyordu, sesi yüksek yaptım hala gelmiyor.
YouTube'da aynı şekilde.

fdgfgdfggdf.PNG

sadsadd.PNG

Kulaklık kullanıyorum.
Edit: Hoparlör*

Çözüm
Jak girişini kontrol ettim kablo çıkmıştı takınca çalıştı.
Fark etmemişim.
Ses işaretine sağ tıkla sorun gidere tıkla.
Windows yeni bir sürücü bulmazsa sürücüyü cihaz üreticisinin web sitesinde arayın ve yönergelerini izleyin. Bu işe yaramazsa ses sürücünüzü kaldırmayı deneyin.

Ses sürücünüzü kaldırmak için.

1. Görev çubuğundaki arama kutusuna aygıt yöneticisi yazın ve ardından sonuçlar arasından seçin.
  2. Genişletmek için ses, görüntü ve oyun denetleyicilerinin yanındaki oku seçin.
  3. Listeden ses kartınıza veya ses cihazına sağ tıklayın,cihazı kaldırı bu cihazın sürücü yazılımını sil onay kutusunu ve ardından kaldırı seçin.

Bu cihaz için sürücü yazılımını silin ve kaldırın

4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    • not: yeniden başlatmadan önce belgeleri ve diğer geçerli çalışmaları kaydettiğinizden emin olun.
    • Bu yeniden başlatma, otomatik olarak bilgisayarınızın ses sürücünüzü yeniden yüklemesini ister.
    • Yeniden başlatmak için başlangıç > Aç/Kapa > yeniden başlat seçeneğini belirleyin.
Bu seçenekler işe yaramazsa Windows ile birlikte gelen genel ses sürücüsünü kullanmayı deneyin.

Windows ile birlikte gelen genel ses sürücüsünü kullanmak için.

1. Görev çubuğundaki arama kutusuna cihaz yöneticisi yazın ve ardından sonuçlar arasından seçin.
  2. Genişletmek için ses, görüntü ve oyun denetleyicileri’nin yanındaki oku seçin.
  3. Listeden ses kartınıza veya ses cihazınıza sağ tıklayın, ardından sürücüyü güncelleştir > sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara > bilgisayarımdaki cihaz sürücüleri listesinden seçmeme izin ver'i seçin.
  4. Sürücüsünü güncelleştirmek istediğiniz ses cihazını seçin,ileri’yi seçin ve yönergeleri izleyerek sürücüyü yükleyin.

Sürücüyü seçin ve genel ses sürücüsünü kullanmak için ileri 'yi seçin
Bu adımlar ses sorununuzu çözmediyse cihaz üreticinizin web sitesini ziyaret edin ve cihazınız için en son ses sürücülerini yükleyin. Aşağıda, ses cihazı üreticisi için sürücü indirme sayfasının bir örneği verilmiştir.

Dell sürücüleri ve İndirmeler OEM örneği

Hoparlörün üzerine sağ tıkla varsayılan olarak ayarla.
Ses hizmetini yeniden başlat(arama yerine hizmetler yaz hizmetleri aç Windows sesi bul sağ tıkla yeniden başlat)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı