Windows 10 ses gelmiyor

arduino.hocam

Decapat
Herkese merhaba, iyi forumlar.
Geçenlerde SSD bozulduğu için yenisini alıp içinse dün Windows10 Home 1803 versiyonu yükledim. Ancak Laptop'umdan ses gelmiyor. Driverları denedim internetten baktım hepsini denedim olmuyor. Driver güncelledim olmuyor. Kulaklık bile takınca jack takıldı gelmiyor. Kulaklığa ses gelmiyor. Müzik açınca Ses Efekti menüsünden Hoparlör gözüküyor ve ses çubuğu hareket ediyor müzik geliyormuş gibi. Laptopum: Asus N56vz. Forumdaki açılmış konulara baktım maalesef kesin çözümü halen bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, iyi forumlar.
Geçenlerde SSD bozulduğu için yenisini alıp içinse dün Windows10 Home 1803 versiyonu yükledim. Ancak Laptop'umdan ses gelmiyor. Driverları denedim internetten baktım hepsini denedim olmuyor. Driver güncelledim olmuyor. Kulaklık bile takınca jack takıldı gelmiyor. Kulaklığa ses gelmiyor. Müzik açınca Ses Efekti menüsünden Hoparlör gözüküyor ve ses çubuğu hareket ediyor müzik geliyormuş gibi. Laptopum: Asus N56vz. Forumdaki açılmış konulara baktım maalesef kesin çözümü halen bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum.
İyi forumlar.
Sürücülere girip High Definition Audio seçer misiniz? Eğer çalışırsa hoparlörde sıkıntı yoktur.

Ne demek istediğinizi anlamadım hocam.

Ne demek istediğinizi anlamadım hocam
Denetim Masası - Aygıt Yöneticisi'nden ses kartınızı bulup basın. Sonra sürücüyü güncelleştir. Ondan sonra bilgisayarımı tara. Sonra bilgisayarımda kullanılabilir ile başlayan yere tıklayın. Oradan High Definition Audio'yu seçin.

Denetim Masası - Aygıt Yöneticisi'nden ses kartınızı bulup basın. Sonra sürücüyü güncelleştir. Ondan sonra bilgisayarımı tara. Sonra bilgisayarımda kullanılabilir ile başlayan yere tıklayın. Oradan High Definition Audio'yu seçin.
Hocam bugün tekrar format attım ilk açıldığında da aynı durum söz konusuydu. Ses gelmiyor.
Güncelleme : Ubuntu yükledim bilgisayarıma. Ubuntu da da ilk açıldığında ses gelmiyor, bir müzik açıldığı aman ses gelmiyordu. Sorun donanımsal ise nasıl çözerim?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı