Rehber Windows 10 seslerini kişiselleştirme

SiyahPassat

Kilopat
Makaleler
3
Flash takarken, çıkarırken, bildirim geldiğinde çıkan sesleri kişiselleştirebileceğinizi biliyor muydunuz? Bu rehber ile yapabileceksiniz.
Sarı renk ile çizdiğim adımları takip edin:

1624381198382.png

1624381213141.png

Dediklerimi yaptığınız zaman gelen menüden istediğiniz Ses'i seçin. Ben "aygıt bağlanma" sesini düzenleyeceğim.

"Gözat" kısmından "Mav" uzantılı bir dosya seçeceğiz ve her aygıt bağlandığında o ses çalacak. Bu rehber için şu sesi kullanacağız:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu siteye seçtiğimiz müziğin linkini yapıştırıyoruz ve MP3 olarak indiriyoruz: Mp3 Youtube Dönüştürücü | Mp3 Youtube

Sonra inen ses dosyasını şu site ile "mav" uzantılı dosyaya çeviriyoruz: MP3 to WAV | CloudConvert

Elimizdeki müzik artık "Mav" uzantısına sahip. Şimdi şu kısımdan "Gözat" diyoruz ve müziği seçiyoruz:

1624381253468.png

Bu sayede istediğiniz ses efektini ayarlayabiliyorsunuz.

Not: Seçtiğiniz müziği silmeniz durumunda sesler sıfırlanacaktır.

Artık flash taktığınızda, çıkardığınızda, bildirim geldiğinde... Çıkan sesleri kişiselleştirebileceksiniz. Iyi forumlar.

Son düzenleme:
Hocam özel bir komutla bu ayarları istediğimiz zaman saniyesinde yapıp geri döndürebiliyor muyuz ? Komşu çocuğu geldiğinde tüm sesler jumpscare olsun istiyorum da 😁

Hocam özel bir komutla bu ayarları istediğimiz zaman saniyesinde yapıp geri döndürebiliyor muyuz? Komşu çocuğu geldiğinde tüm sesler jumpscare olsun istiyorum da 😁

Manuel olarak ayarlamız gerekecek diye biliyorum. Yaptıktan sonra jumpscare Sesi'nin konumunu değiştirin yeter. Hepsi normale döner.

Geri
Yukarı