Windows 10 sıfırlama mı, format mı?

Umut10

Centipat
Daha fazla  
FreeDOS bilgisayarim var. Crackli Windows kurdurmuştum. Crackten ve içindeki virüslerden kurtulmak istiyorum. Windows sıfırlama yapmam mı daha doğru olur yoksa format atmam mı? Format daha doğru derseniz format atmayı bilmiyorum onu anlatabilir misiniz?
Bir de galiba formattan sonra driverları falan yapmak gerekiyormuş onları da bilmiyorum zor biri işse formata hiç gir miyim? Bir de format SSD'ye zarar verir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Format SSD'ye zarar vermez ama çok sık yapılması önerilmez. Bunun dışında crack Windows kurduysan sıfırlama yerine format atmak daha sağlıklı. Silinmemesini istediğin dosyaları yedekle ve format at. Format atma işlemlerini buradan izle. Rufus indirip Windows 10 USB'si hazırla.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Temiz kurulum yapmanız en sağlıklı yoldur. Zira diskin içerisini kurmadan önce siliyor sonrasında yazılımı sıfırdan yüklüyor. Bu işlem aşırı basit bir işlem. Bu bağlamda Technopat'taki kurulum videolarını izlemeniz doğru olacak. Windows 10'da birçok sürücü otomatik kurulur. Sizin yapmanız gereken 1-2 tanesini indirip yüklemek olacak. Format SSD'ye zarar vermez ama bu işlemi sık sık yapmak elbet zarar verecektir.

Zarar vermez.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Evet driver'larınız gider bu videoyu izleyin yaparsınız.

Nasıl yapıcam anlatır mısınız hiç bir şey bilmiyorum bu konu hakkında. Usb hazırlama felan pc de acer bu arada
Driver nedir ve nasıl yaparim

@Umut10 Minimum 8 GB bir USB bul ve attığım videodaki adımları izle. Bulduğun USB'nin içi boş olmalı. Boş değilse içini boşalt.
Anladım onu yapabilirim de formatı nasıl yapıcam onu anlamadım yani kurulumu yapabilirim yapmışlığım var ama format için ek usb felan mi lazim windows usb sinden başka

Bu videonun kaçıncı dakikasından yapmam lazım yani bu video üzerinden anlatırsaniz iyi olur. Pc bu da

Geri
Yukarı