Windows 10 Sıfırlamak bilgisayarı Hızlandırır mı?

Purgatory

Kilopat
Daha fazla  
4 Yıldır bilgisayara hiç format atmadım veya sıfırlamadım. Format atmayı bilmediğim için sıfırlama işlemi başlattım sürücüleri de temizle seçeneğini işaretledim. Amacım bilgisayarı tazeleyip hızlandırmak, sizce uygun yol mudur sıfırlamak? Sadece bilgisayar ilk baştaki verimliliğine dönsün istiyorum.

Temiz kurulum en güzelidir. Technopat'ta bir çok rehber mevcut konu ile alakalı. En başından sonuna kadar.

Kurulum aşamalarını merak ediyorsanız iki konu bırakayım size. İnceleyin karar verirseniz bilgisayar modeliniz hakkında bilgi verirseniz ilgili sürücülerin indirme bağlantılarını paylaşırız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

-

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

4 Yıldır bilgisayara hiç format atmadım veya sıfırlamadım. Format atmayı bilmediğim için sıfırlama işlemi başlattım sürücüleri de temizle seçeneğini işaretledim. Amacım bilgisayarı tazeleyip hızlandırmak, sizce uygun yol mudur sıfırlamak? Sadece bilgisayar ilk baştaki verimliliğine dönsün istiyorum.

Hız olarak kesin bir şey diyemem. Sıfırlamak ya da format atmak faydalı olacaktır.

Hocam, temiz kurulum gibi olmaz. En güzeli temiz kurulum.

Temiz kurulum en güzelidir. Technopat'ta birçok rehber mevcut konu ile alakalı. En başından sonuna kadar.

Kurulum aşamalarını merak ediyorsanız iki konu bırakayım size. İnceleyin karar verirseniz bilgisayar modeliniz hakkında bilgi verirseniz ilgili sürücülerin indirme bağlantılarını paylaşırız.

-

Bilgisayarım toplama, Ryzen 5 1600X işlemci ve GTX1050 Ti ekran kartına sahibim.

Geri
Yukarı