Windows 10 Sıfırlama Sonrası Klavye ve Fare Çalışmaması

Ebubekir.D

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 5500 - ASUS B550M-K - HYPERX Fury 8x2GB 3600Mhz Cl 17 - MSI RADEON RX 6650 XT Mech 2x 8g OC - TOSHIBA TR200 480GB - SEAGATE BARRACUDA 500GB HDD - NZXT C650 BRONZE PSU - NZXT H5 FLOW BLACK
Meslek
Öğrenci
Ayarlardan sadece C diskini tamamen sıfırlayacak şekilde sıfırladım yüklendi geri. Açıldıktan sonra klavye ve faremi tanımadı, bozuk olma ihtimali yok. Bu sorunu araştırdığım zaman BIOS'tan bir şeyler yapın diyorlardı yaptım yine olmadı. PS2 adaptörü ile takın olur diye çözüm vardı denedim yine olmadı sadece kırmızı ışığı yanıyor farenin, klavye ise yine çalışmadı. Gören ve bilgisi olan ilgilenirse çok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayarlardan sadece C diskini tamamen sıfırlayacak şekilde sıfırladım yüklendi geri. Açıldıktan sonra klavye ve faremi tanımadı, bozuk olma ihtimali yok. Bu sorunu araştırdığım zaman BIOS'tan bir şeyler yapın diyorlardı yaptım yine olmadı. PS2 adaptörü ile takın olur diye çözüm vardı denedim yine olmadı sadece kırmızı ışığı yanıyor farenin, klavye ise yine çalışmadı. Gören ve bilgisi olan ilgilenirse çok memnun olurum.
BIOS ayarlarini sifirlamak isine yarayabilir sanirim. Anakartindaki BIOS pilini cikartip 10 dk bekledikten sonra tekrar takman cogu anakartta biosu sifirlar. Olurda BIOS ayarlari bu yontemle sifirlanmazsa anakartindaki CMOS jumperlarinin uzerine takili olan parcayi 2. ve 3. jumperlara takip bir sure kisa devre yapmasina izin verip (bir kac dk) jumperlarin ustundeki parcayi eski girislerine takarsan da BIOS ayarlarin sifirlanabilir. Umarim yardimci olur :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı