Windows 10 sıfırlama yaptıktan sonra simgeler gitti

Nightsun

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 3200 mhz
SSD veya HDD modeli
2 ssd modeli bilmiyorum biri 256 digeri 480
Ekran kartı
asus GTX 1650
İşlemci
Intel i3 10. nesil
Merhaba, ben bilgisayarimi USB veya disk kullanmadan sıfırlamak istedim. PC de Shift'e basili tutarak yeniden başlat yaptım ve oradan sorun gidere tıkladım. Dosyalarımı koruyarak sıfırlama yapmasini istedim ama sonradan simgeler bozuldu. Bunu düzeltmek amaçlı komple her şeyi silmek istedim ama hata aldım görselleri ekliyorum. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• fedb8aea-5a70-48a4-8546-cc22f8b2f06d.jpg
    fedb8aea-5a70-48a4-8546-cc22f8b2f06d.jpg
    121,4 KB · Görüntüleme: 34
  • Screenshot_20230707_011628_Instagram.jpg
    Screenshot_20230707_011628_Instagram.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 32
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben bilgisayarimi USB veya disk kullanmadan sıfırlamak istedim. PC de Shift'e basili tutarak yeniden başlat yaptım ve oradan sorun gidere tıkladım. Dosyalarımı koruyarak sıfırlama yapmasini istedim ama sonradan simgeler bozuldu. Bunu düzeltmek amaçlı komple her şeyi silmek istedim ama hata aldım görselleri ekliyorum. Yardımcı olur musunuz?
USB kullanmanız gerek.
8 GB'lık bir USB işinizi görür.

O simgelerin öyle olması normal.
Artık o programlar kurulu olmadığı için ya da ait oldukları asıl klasör veya dosya yerinde olmadığı için öyle görünüyorlardır.

Masaüstündeki kısayollar senin onedrivenden otomatik olarak oraya gelmiştir. Beni de sinir eden bir durum bu.

O simgelerin öyle olması normal.
Artık o programlar kurulu olmadığı için ya da ait oldukları asıl klasör veya dosya yerinde olmadığı için öyle görünüyorlardır.

Masaüstündeki kısayollar senin OneDrivenden otomatik olarak oraya gelmiştir. Beni de sinir eden bir durum bu.

Evet ama benim SSD'lerim hala dolu bu simgeleri nasıl yerine getireceğim silmeye calisiyorum oda olmuyor. Kafayı yemek üzereyim.

16 GB USB buldum ne yapmam gerek bilmiyorum bir video veya cözümünüz var midir?
Format atmadan önce şunu deneyin.
Outlook hesabınıza girin.
Outlook hesabınızda sağ tarafta onedrivenin kısayolunu kullanarak onedrive hesabınıza girin. Onedrive hesabınızda desktop klasörüne girin.
Uzantısı .ınk olan herşeyi silin.
Ekteki resimlerde adım adım hepsi var.
Bunları yaptıktan sonra masaüstünüzdeki silemediğiniz kısayolların kendiliğinden silinmesi gerekir.

Dosya Ekleri

• 1- hml.JPG
    1- hml.JPG
    30,5 KB · Görüntüleme: 10
  • 2-one drive.JPG
    2-one drive.JPG
    47,4 KB · Görüntüleme: 6
  • 3- ınk.JPG
    3- ınk.JPG
    31,6 KB · Görüntüleme: 10
İnternette bir ton format atma Tutorial'ı var, onlardan yardım alabilirsiniz.

Baktımda bende 2 tane SSD var ikisi içinde ayrıcanamı formatlama yapmam lazim?

Outlook hesabınızda sağ tarafta OneDrive'nin kısayolunu kullanarak OneDrive hesabınıza girin. OneDrive hesabınızda desktop klasörüne girin.
Uzantısı. Ink olan her şeyi silin.
Bunları yaptıktan sonra masaüstünüzdeki silemediğiniz kısayolların kendiliğinden silinmesi gerekir.

Hocam önemli dosyam yok oyunlar falan vardı direkt temiz kurulum yapacağım ama bende 2 SSD var ikisi icinde ayrı format işlemi mi yapmam gerekiyor?

Outlook hesabınızda sağ tarafta onedrivenin kısayolunu kullanarak onedrive hesabınıza girin. Onedrive hesabınızda desktop klasörüne girin.
Uzantısı .ınk olan herşeyi silin.
Buraya girdim ama sizin dediğiniz gibi dosya bulamadım

Son düzenleme:
Hocam önemli dosyam yok oyunlar falan vardı direkt temiz kurulum yapacağım ama bende 2 SSD var ikisi icinde ayrı format işlemi mi yapmam gerekiyor?
Hayır, iki diskinizi de kurulumda formatlayabilirsiniz. Sadece bir tanesine Windows kurmanız lazım ve Windows kurulacak SSD genellikle az depolaması bulunandır.

Geri
Yukarı