Windows 10 şifre ekranı siyah olup kalıyor

sweiss

Megapat
Yer
Pendik, İstanbul
Bilgisayarı başlatırken bazen sorunlarla karşılaşıyorum. Bazı zamanlar şifre yeri görünüp bir anda siyah ekran oluyor ve öyle kalıyor. Sadece mouse imleci görünüyor ve hareket ettirebiliyorum. Gücünü kesip kapatmak zorunda kalıyorum. Bazı zamanlar ise Windows'u açtıktan sonra görev çubuğu donuyor. Dosya gezginini yeniden başlatsamda düzelmiyor. Zorunlu olarak ALT F4 ile sistemi yeniden başlatmak durumunda kalıyorum.

Görev yöneticis donduğu zaman olay görüntüleyicisinde ilk kez gördüğüm bir hata ile karşılaştım. Sebebi ne olabilir?
Olay görüntüleyicisi hatası:

Son düzenleyen: Moderatör:
avpui.exe'den kaynaklandığı yazıyor. Bu da Kaspersky ile ilgili. Kaldırmayı deneyin.

Kardeşim bekleyince düzeliyor keşke kapatmasaydın hiç. Aynı sorunları ben de yaşıyorum. Bazen 10 dakika bazen 20 dakika bekliyorum bazen hiç beklemiyorum.
Sistem dosyalarını doğrulamayı deneyin:

Bu işlemi her yerde görüyordum fakat hiçbir işe yaramıyor gereksiz zaman kaybından başka bir şey değil. Sistemimde hid.dll dosyası eksikti fakat SFC/scannow yapınca bulamadı, bilgisayarımı güncelleyince sorun çözüldü. SFC/scannow bir işe yaramıyor, kayıp dosyaları algılayamıyor.

Sorun son Windows güncellemesi ile alalalıymış. Gelecek güncellemelerde düzelir umarım.

Sorun son Windows güncellemesi ile alalalıymış. Gelecek güncellemelerde düzelir umarım.

Düzeldi mi şu an o hata var bilgisayarımda

Yeni konular

Geri
Yukarı