Windows 10 Şifre Kaldırma

• Konuyu başlatan dgl.
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 2B

dgl.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda şifre girme ekranı saniyeliğine gözüküp direkt giriş yapıyor. Ben ise şifreyi kaldırıp yeni bir şifre koymak istiyorum fakat mevcut şifreyi bilmiyorum. Direkt bir şekilde giriş yapıyor, şifreyi kaldırmanın bir yöntemi var mı?

1.Bilgisayarı normalce açın.
2. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın. (Başlata sağ tık, komut i. Yonetici)
3. net user administrator /active:yes komutunu girin.
4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
5. Giriş ekranında yeni bir kullanıcı göreceksiniz. Ona giriş yapın. Sonra kullanıcılar bölümünden(denetim masasında) şifre sıfırlayın. Eski şifrenizi sormayacaktır.
6. İşlem bittikten sonra cmd ye net user administrator /active:no yazıp bu hesabı kaldırabilirsiniz.

Son düzenleme:
netplwiz komut işlemcisinden kullanıcı adını ve şifreyi sormadan giriş seçeneğinin tikini kaldırdım fakat ondan önce bilgisayara şifre koymuşum ve bu şifreyi hatırlamıyorum herhangi bir çözüm yolu var mı?

Şifreyi bilmiyorsanız bu videoyu inceleyin. Ayrıca netplwiz'de tiki kaldırıp tamam dedikten sonra şifreyi doğru şekilde girmezseniz "şifre girme ekranı saniyeliğine gözüküp direkt giriş yapıyor." sorununu yaşarsınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 8.1 Şifrenizi NTpasswd İle Sıfırlayın - Technopat

Bu konunun yardımı ile sorunu düzelttim, Recep abimizin hazırlamış olduğu videoda sanırsam Windows 8.1'e kadar ya da ben yapamadım, ntpasswd yazılımı ile şifre sıfırlama işlemini yapmaya çalıştım fakat şifre olmadığını boş bir şifreye sahip olduğumu söyledi bende yeni kullanıcı açarak eski kullanıcıdan dosyalarımı aldım ve bilgisayarı kurtardım. Yardımlarınız için teşekkürler, iyi forumlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı