Windows 10 sistem açılıyor fakat hiçbir uygulama açılmıyor

ÇaresizÇocuk

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 sağ alttaki amblemler gözükmüyor, abimin bilgisayarı uzakta olunca müdahale de edemedim, şikayeti bu. Çözümü nedir bilen var mı acaba?

.

Dosya Ekleri

• IMG-20240526-WA0001.jpg
    IMG-20240526-WA0001.jpg
    50,7 KB · Görüntüleme: 21
1716726855554.png

Böyle bir dosya bunu widows un kendi sitesinden vb güvenli sitelerden indirip güncelleyebilirsin ve bu sorunu bende yaşadım ve düzeltim bu şekilde

önemli bir dosyan yoksa bilgisayarında format da atabilirsin kökünden çözüm

Hiçbir şey yapamıyorum.
googleye dahil giremiyorsan format tek çare bilgisayarcıya yaptır yada ctrl alt delete tuşlarına sırayla basarak çıkan menüde sag altaki tuşa tıklayıp shifte basılı tutupyenideb başlata bas açılan menüden format atarsın oda olmazsa bilgisayarcıya götür başka çare yok

Genellikle yazılım veya sistem hatalarından kaynaklanabilir. Bu durumda aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözmeyi deneyebilirsiniz:

1. Güvenli modda başlatınız.
    1. Bilgisayarı yeniden başlatın ve açılış sırasında sürekli olarak F8 tuşuna basarak gelişmiş önyükleme seçenekleri menüsüne girin.
    2. Buradan "güvenli mod"u seçin.
    3. Güvenli Mod'da sistem normal şekilde açılıyorsa, sorunun kaynağını araştırmak için aşağıdaki adımları takip edin.
  2. Sistem dosyası denetleyicisi (SFC) tarayınız.
    1. Win + X tuşlarına basarak komut istemi (yönetici) veya PowerShell (yönetici) açın.
    2. SFC /scannow komutunu yazın ve Enter'a basın.
    3. Bu işlem, bozuk sistem dosyalarını tarayıp onaracaktır.
  3. DISM aracı ile onarım:
    1. Yine komut istemi (yönetici) veya PowerShell (yönetici) açın.
    2. Aşağıdaki komutları sırasıyla girin:
      1. DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
      2. DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
      3. DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
    3. Bu komutlar, sistem görüntüsünü kontrol eder ve gerektiğinde onarır.
  4. Güvenli modda başlangıç uygulamalarını devre dışı bırakınız.
    1. CTRL + Shift + ESC tuşlarına basarak Görev Yöneticisi'ni açın.
    2. "Başlangıç" sekmesine gidin ve başlangıçta çalışan uygulamaları devre dışı bırakın.
    3. Bilgisayarı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.
  5. Sistem geri yükleyiniz.
    1. Bilgisayarınızda sistem geri yükleme noktası oluşturulduysa, bu noktayı kullanarak sistemi geri yükleyin.
    2. Win + r tuşlarına basın, rstrui yazın ve Enter'a basın.
    3. Yönergeleri izleyerek uygun bir geri yükleme noktasını seçin ve işlemi tamamlayın.
  6. Antivirüs ve kötü amaçlı yazılım tarayınız.
    1. Kaspersky Ücretsiz antivirüs indirin | Kaspersky ve Thank you for downloading Malwarebytes for Windows | Malwarebytes ile tam tarama yapın.
  7. Temiz format atınız.
    1. Yukarıdaki işlemler olmuyorsa son çare olarak resmi sitesinden ISO indirerek format atınız.

Geri
Yukarı