Windows 10 Sistem Kilitlenme Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, aniden kilitlenme sorunu yaşıyorum. Yaklaşık 2 ay gibi bir süredir devam ediyor. Kilitlendiğinde mecburen 6 saniye güç tuşuna basılı tutup kapandıktan sonra tekrar açabiliyorum. Birden fazla tamirciye götürmeme rağmen çözülmedi. Bunun dışında format atıp temiz kurulum yaptığım halde en fazla 1 hafta 10 gün düzgün çalışıp yine aynı hale geliyor. Tamircilerin her birinden farklı ses çıkıyor umudu kestim, bir de buraya yazmak istedim. Stres testi ve diğer HD Tune gibi yazılımları denedim bir anormal sonuç gözükmüyor. Konuda çeşitli hatalar yapmış olabilirim bilgisizlikten kaynaklı, bağışlayın.
AİDA Rapor: Report.htm
  • Gigabyte GA-H81M-S2V Anakart
  • Pentium G3258 3.20 GHz İşlemci
  • MSI GTX 750 Ti 2 GB Ekran kartı
  • Toplam (12) 1x 8 Kingston 1600 MHz 1x 4 GB Hi Level 1600 MHz RAM
  • Hi Level 120 GB SSD 320 GB Samsung 7200 Rpm HDD
  • Windows 10

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, bu sorun bende de vardı.
Bu sorun tamamen Windows 10 1709 sürümünden kaynaklıdır.
Yapmanız gereken, Windows 10 1803 sürümüne geçmektir. Geçtikten sonra haftalardır sorun yaşamıyorum.

Abicim bence senin driver kurmakta sıkıntı var driver bosster ile tüm driver son sürüme ve windows 1709 yükle muhtemel3n çözülecek
Bir faydası olmuyor ve zaten şuan 1709.
Büyük ihtimalle ramlerin birbiri ile çakışıyor ya da ramlerinden biri ya da ikisi anakartına uyumlu değiller.Tek tek takıp çalıştırmayı dene ve son olarak güç kaynağında da sorun olabilir.
Ramleri teker teker denedim bir sorun gözükmedi.Güç kaynağında arıza olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?
Arkadaşlar, bu sorun bende de vardı.
Bu sorun tamamen Windows 10 1709 sürümünden kaynaklıdır.
Yapmanız gereken, Windows 10 1803 sürümüne geçmektir. Geçtikten sonra haftalardır sorun yaşamıyorum.
1803 sürümünede geçmeyi deneyeceğim.Umarım düzelir.

Merhaba arkadaşlar, aniden kilitlenme sorunu yaşıyorum. Yaklaşık 2 ay gibi bir süredir devam ediyor. Kilitlendiğinde mecburen 6 saniye güç tuşuna basılı tutup kapandıktan sonra tekrar açabiliyorum. Birden fazla tamirciye götürmeme rağmen çözülmedi. Bunun dışında format atıp temiz kurulum yaptığım halde en fazla 1 hafta 10 gün düzgün çalışıp yine aynı hale geliyor. Tamircilerin her birinden farklı ses çıkıyor umudu kestim, bir de buraya yazmak istedim. Stres testi ve diğer HD Tune gibi yazılımları denedim bir anormal sonuç gözükmüyor. Konuda çeşitli hatalar yapmış olabilirim bilgisizlikten kaynaklı, bağışlayın.
AİDA Rapor: Report.htm
  • Gigabyte GA-H81M-S2V Anakart
  • Pentium G3258 3.20 GHz İşlemci
  • MSI GTX 750 Ti 2 GB Ekran kartı
  • Toplam (12) 1x 8 Kingston 1600 MHz 1x 4 GB Hi Level 1600 MHz RAM
  • Hi Level 120 GB SSD 320 GB Samsung 7200 Rpm HDD
  • Windows 10
Sorun işletim sisteminin kurulu olduğu harddisk yada SSD de olabilir.

Harddisk yada SSD de bad sector oluşmuş olabilir.

HDD low level format tool aracı ile harddiskinizi yada SSD'nizi taratıp biçimlendirin ve tekrar sistem yükleyin.

Merhaba,

İşletim sistemini HDD' ye kurarak deneyebilir misin? Denedikten sonra sonuçlarını dönmeni rica ederim.

İyi forumlar
Şimdilik sürüm yükseltmesiyle devam edip sonuca göre dediğinizi yaparım.
Sorun işletim sisteminin kurulu olduğu harddisk yada SSD de olabilir.

Harddisk yada SSD de bad sector oluşmuş olabilir.

HDD low level format tool aracı ile harddiskinizi yada SSD'nizi taratıp biçimlendirin ve tekrar sistem yükleyin.
HDD tune gibi yazılımları denedim bir olumsuzluk gözükmedi fakat bahsettiğiniz programı önceden kullanmadım.Şuan 1803 sürümüne yükseltme yaptım.Bir gelişme olmazsa bahsettiğiniz yazılımı kullanıp dediğinizi yaparım.İlginiz için teşekkürler.
Dediğimi yapsın önce, boşuna uğraşmasın.
Ben de onların hepsini denedim bir işe yaramıyorlar. Dediğim olmazsa denesin.
Az önce yükleme tamamlandı.Bir süre deneyip görelim inşallah düzelir.Yapmam gereken ek bir tavsiye varsa söyleyebilirsiniz.Bu arada ilginiz için teşekkürler.
Dediğimi yapsın önce, boşuna uğraşmasın.
Ben de onların hepsini denedim bir işe yaramıyorlar. Dediğim olmazsa denesin.
İlk günde 3 defa aynı şey oldu.Değişiklik yok ben sorunun donanım kaynaklı olduğuna inanıyorum.

Dosya Ekleri

• 213s.jpg
    213s.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 65
Son düzenleme:
Windows sürümü ile alakası yok arkadaşlar ekran kartında problem vardır büyük ihtimalle deneme yaparak anlaşılır ancak fakat %90 ekran kartı problemleri oluyor böyle problemlerde

Öncelikler merhaba yaklaşık 4 gündür aynı problemi yaşamaktayım sistemim 1 yıllık ve bu süre zarfında böyle bir sıkıntıyı şuana kadar yaşamadım sorun şöyle izah edeyim.Bilgisayar ekranında ne varsa aniden bir donma geliyor ve mouse dışında hiç birşeyi kullanamıyorsunuz ekranınızda ne varsa donuyor kalıyor hiç bir komut cevap vermiyor,ben görev yöneticisini açık tutuyorum ve bu sorun başladığında diskim 100'e çıkıyor bu herkesin yaşadığı disk 100 sorunu değil her türlü çözümü denedim hiç bir sonuç alamadım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı