Windows 10 Sistem Kulaklığı Algılamıyor

Windows 10 için USB Driver yok sitesinde. Yapacak pek bir şey yok. Yakın zamanda sildiğiniz ya da yüklediğiniz bir uygulama da buna sebep olabilir.
Ya da anakart arıza yapmış olabilir. Güç kaynağı ile alakalı olabilir.

Kulaklık ve klavye aynı zamanda bozulması anakart ile alakalı bir arıza olarak düşünüyorum.

Flash bellek taktığımızda çalışıyor mu peki.

Windows 7 mi kullanıyorsunuz.

USB portlarından telefon şarj ediyor musunuz ya da fan tarzı şeyler takıyor musunuz.
arada sırada telefondan fotoğraf çekmek için kullanıyoum zaten şarz için kullanınca doldurmuyor düşürüyor
Windows 10 için USB Driver yok sitesinde. Yapacak pek bir şey yok. Yakın zamanda sildiğiniz ya da yüklediğiniz bir uygulama da buna sebep olabilir.
Ya da anakart arıza yapmış olabilir. Güç kaynağı ile alakalı olabilir.

Kulaklık ve klavye aynı zamanda bozulması anakart ile alakalı bir arıza olarak düşünüyorum.

Flash bellek taktığımızda çalışıyor mu peki.
yani suanda flash bellek yanımda malesef yok ama telefonu takınca algılıyor

Yapacak pek bir şey yok BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına alarak deneyin BIOS güncel değilse güncel BIOS yükleyin en son format çekerek baştan Windows 10 kurmak lazım. Ama önceden çalışıp şimdi çalışmaması hem ön ve arka bütün USB girişlerinde çalışmaması ilginç.

Yapacak pek bir şey yok BIOS ayarlarını fabrika ayarlarına alarak deneyin BIOS güncel değilse güncel BIOS yükleyin en son format çekerek baştan Windows 10 kurmak lazım. Ama önceden çalışıp şimdi çalışmaması hem ön ve arka bütün USB girişlerinde çalışmaması ilginç.
biosu güncelleyeckdim ama dosyayı indirdiğimde rom dosya uzantısı vardı bu dosyayı nasıl açabilirim

O dosyayı flash belleğe atacaksınız flash bellek takılı şekilde bilgisayarı kapatıp açın BIOS'a girin orada sanırım EZ Flash olması lazım onu kullanarak BIOS güncellemesi yapabilirsin. YouTube'da videolar var oradan da incelemenizi tavsiye ederim.

O dosyayı flash belleğe atacaksınız flash bellek takılı şekilde bilgisayarı kapatıp açın BIOS'a girin orada sanırım EZ Flash olması lazım onu kullanarak BIOS güncellemesi yapabilirsin. YouTube'da videolar var oradan da incelemenizi tavsiye ederim.
son olarak bir foto ekliyeyim dedim

Dosya Ekleri

• aygıt yöneticisi.png
    aygıt yöneticisi.png
    15,1 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı