Windows 10 sistem sürekli reset atma sorunu

Daha fazla  
Merhabalar, lisanslı Windows 10 Home kullandığım bilgisayarım 3 gündür açılmıyor. Bilgisayarı başlattığımda Windows logosu geldiğinde bilgisayar kendi kendine yeniden başlıyor ama BIOS'a girdiğimde bu sorun olmuyor. BIOS'tayken bilgisayar yeniden başlamıyor.

Format atmaya çalıştığımda Windows setup logosu geldiğinde yine yeniden başlıyor. HDD'yi ve SSD'yi tek tek çıkarıp denedim bi sorun bulamadım. Ekran kartını tamamen çıkardım, işlemcinin onboard kartıyla açmaya çalıştım yine restart attı. Kasadaki fanları söktüm denedim yine aynı sorunla karşılaştım. RAM'in slotunu değiştirdim öyle denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Windows logosunda bilgisayar yeniden başlıyor. Elimde yedek parça olsa PowerSupply ve RAM'i çıkarıp test edeceğim ama yedek parçam olmadığı için test edemiyorum. Sorunla ilgili yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak bir bellek testi gerçekleştirin:

Memtest86+ USB'den Çalışan RAM Bellek Test Programı

Sadece SSD takılı olduğunda da kurulum ekranında reset atıyor mu? Eğer atıyorsa PSU kaynaklı bir sorun olabilir. Başka bir PSU ile deneyin.

Bu tür sorularda ayrıntılı sistem özelliklerinizi belirtin.

1489403461143.jpg

Böyle bir ekran ile karşılaştım.

Merhabalar, lisanslı Windows 10 Home kullandığım bilgisayarım 3 gündür açılmıyor. Bilgisayarı başlattığımda Windows logosu geldiğinde bilgisayar kendi kendine yeniden başlıyor ama BIOS'a girdiğimde bu sorun olmuyor. BIOS'tayken bilgisayar yeniden başlamıyor.

Format atmaya çalıştığımda Windows setup logosu geldiğinde yine yeniden başlıyor. HDD'yi ve SSD'yi tek tek çıkarıp denedim bi sorun bulamadım. Ekran kartını tamamen çıkardım, işlemcinin onboard kartıyla açmaya çalıştım yine restart attı. Kasadaki fanları söktüm denedim yine aynı sorunla karşılaştım. RAM'in slotunu değiştirdim öyle denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Windows logosunda bilgisayar yeniden başlıyor. Elimde yedek parça olsa PowerSupply ve RAM'i çıkarıp test edeceğim ama yedek parçam olmadığı için test edemiyorum. Sorunla ilgili yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olurum.

Sizin sorunun sebebini bilmiyorum ama aynısı önceki bilgisayarımda bana olmuştu. Bios'u güncelleyince düzelmişti. Bios sürümünü kontrol edin isterseniz.

Gerçi format bile atamıyorum demişsiniz. Ben bios ekranını görebiliyordum sürekli del e basarak

Sizin sorunun sebebini bilmiyorum ama aynısı önceki bilgisayarımda bana olmuştu. BIOS'u güncelleyince düzelmişti. BIOS sürümünü kontrol edin isterseniz.

Gerçi format bile atamıyorum demişsiniz. Ben BIOS ekranını görebiliyordum sürekli Del'e basarak

Kardeşim sizin sorununuz SATA kablolarıyla veya slotlarıyla ilgili, farklı kablo veya slot kullanarak deneyin lütfen, büyük ihtimalle sorununuz çözülecektir.

Guzel hortlatma ellerinize sağlık. Keske nesaj tarihlerine baksanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı