Windows 10 Sistem ve Sıkıştırılmış Bellek Sorunu

brkcnkrtls

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bu gün bilgisayarda otururken bir anda oyunum dondu ve görev yöneticisinde girdiğimde bir şey farkettim. "Sistem ve sıkıştırılmış bellek" Ram kullanımı çok fazlaydı ve bunun nedeni ne olabilir, yalvarıyorum yardımcı olun yoksa kafayı yiyicem.

Oyununuzu kapattığınızda bu değerlerde düşme oluyor mu? Hiçbir program açık değilken yine ayni seviyeler oluyor mu? İşlemler sekmesinde size ya da sisteme ait olmayan adı çok yabancı programlar var mı? Virüs taraması yaptınız mı? Yapmadıysanız güvenli modda bilgisayarınızı başlatıp tarama yapın. windows + R yapıp msconfig yazın. Orada size ya da sisteme ait olmadığını düşündüğünüz programlar var mı? Varsa kapatın. Görev yöneticisinin sekmelerinin ekran görüntülerini paylaşırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz.

Sonuç olarak benim aklıma ilk virüs geliyor.

Sunduğunuz bilgilerle ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.
Kolay gelsin.
FB sayfamızı beğenmeyi unutmayın. BIOS KURTARMA

ntoskrnl.exe denilen bir program, internette biraz araştırdım ve windows 10'a ait birşey olduğunu söylediler. msconfig'de ise bana ve sisteme ait olmayan her hangi birşey yok, yeni teknoloji falan diyorlar bu durum için anlamış değilim şuan bilgisayarı yeni açtım ve bellek kullanımı %50 bir anda

Chrome açık olduğunda 72 mb bellek kullanımı oluyor bellek kullanımı %51 oluyor chrome'yi kapattığımda sistem ve sıkıştırılmış bellek 150 mb'ye çıkıyor %56 oluyor anlamış değilim

ntoskrnl.exe denilen bir program, internette biraz araştırdım ve windows 10'a ait birşey olduğunu söylediler. msconfig'de ise bana ve sisteme ait olmayan her hangi birşey yok, yeni teknoloji falan diyorlar bu durum için anlamış değilim şuan bilgisayarı yeni açtım ve bellek kullanımı %50 bir anda

Chrome açık olduğunda 72 mb bellek kullanımı oluyor bellek kullanımı %51 oluyor chrome'yi kapattığımda sistem ve sıkıştırılmış bellek 150 mb'ye çıkıyor %56 oluyor anlamış değilim

Mantığı yüksek bellek kullanımlarında pc yi rahatlatmak ama malesef tüm sistemlerde düzgün çalışmıyor. Ben 8 GB DDR3 ram ile sadece gta V' de sorun yaşadım malum 6 gb ve üstünde ram kullanan bir oyun. Yeni güncellemelerle sorunun çözüleceğini umuyorum.

Umarım yeni güncelleme ile çözüm getirirler, elder scroll online oynamayı düşünüyorum fakat ram sıkıntısı olurmu diye korkuyorum

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı