Windows 10 SL vs PRO

FurkanKutlu

Kilopat
Şu an Windows 10 Pro kullanıyorum Single Language geçsem performans artışı elde eder miyim? Windows 10 Pro keyim var SL geçince yeni key almam gerekir mi?

Evet, yeni key almanız gerekiyor.
Performans artışı değil fakat RAM kullanımı düşebilir.
FPS drop sorunu yaşıyorum neredeyse önerilen her şeyi denedim düzelmedi sorumu belki çözer bu. Ayrıca sadece SSD’yi biçimlendirip Windows kurarsam sağlıklı olur mu yoksa hem SSD hem HDD’deki verileri harici diske yedekleyip ikisini de mi biçimlendirsem daha sağlıklı olur?

FPS drop sorunu yaşıyorum neredeyse önerilen her şeyi denedim düzelmedi sorumu belki çözer bu. Ayrıca sadece SSD’yi biçimlendirip Windows kurarsam sağlıklı olur mu yoksa hem SSD hem HDD’deki verileri harici diske yedekleyip ikisini de mi biçimlendirsem daha sağlıklı olur?
HDD'de önemli bir veriniz yoksa sadece resim depolamak vb. için şeyler kullanıyorsanız biçimlendirmenize gerek yok. Fakat zaten temiz kurulum yapacaksanız SSD'yi biçimlendirip deneyebilirsiniz. Windows 10'u oyunla kullanmak için 16 GB istiyor ve bu fazla açıkçası. Önemli verileriniz yoksa temiz kurulum ile Windows 8.1 deneyebilirsiniz, bildiğime göre hâlâ güncelleme alıyor.

Geri
Yukarı