Windows 10 Soluk Renkler Sorunu

FaNTaSTiCaS

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul, Türkiye
Daha fazla  
Yeni bilgisayar aldım ve Windows 10 2004 sürümünü yükledim. Her şey çok güzel. Sonra tüm ayarlarda her şeyi açtım bilgisyaarın özellikleri iyi olunca. Ama ekran renginde bir solukluk oluştu. İnternette HDR ayarını açınca oluyor dendi ama HDR ayarını da kapattım düzelmedi. Renkler soluklaştı eskisi gibi canlı ve parlak değil neden olabilir sizce?

Yeni bilgisayar aldım ve Windows 10 2004 sürümünü yükledim. Her şey çok güzel. Sonra tüm ayarlarda her şeyi açtım bilgisyaarın özellikleri iyi olunca. Ama ekran renginde bir solukluk oluştu. İnternette HDR ayarını açınca oluyor dendi ama HDR ayarını da kapattım düzelmedi. Renkler soluklaştı eskisi gibi canlı ve parlak değil neden olabilir sizce?
Gece modunu açık unutmuş olabilirsiniz.

Ekran kartı ayarlarından renk ayarı yapabiliyorsunuz bide orayı kontrol edin.
Neresinden yapılabiliyor ta olarak çok bir ayar bulunmuyor:

1592059266319.png

O
Görüntü Bağdaştırıcısı Intel'e bağlı galiba. Mağaza üzerinden Intel Grafikleri Kontrol Merkezini indirin oradan renk ayarlarını göreceksiniz.
Oradaki renk ayarlarından bir işlem yapılamıyor. Şuan google bile tam bembeyaz değil çok az krem rengi var.
Bu sonuçta ilk başta yoktu sonradan olan bir durum.

Konuyu hortlatmış olacağım fakat bendede aynı sorun var ekran renkleri önceden daha canlıyken bir anda soluklaştı parlaklığı değiştirdiğimde eski haline 1-2 saniye geri dönüyor fakat sonra beyaz bir perde indirilmiş gibi geri soluklaşıyor ekran.

Yeni konular

Geri
Yukarı