Windows 10 son sürüm kurma

soakedinbleach

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar size durumu şöyle izah edeyim; ben geçen günlerde uzun süredir istediğim masaüstü bilgisayarı aldım. Ancak düşüncesiz davranarak Windows 10 kurma işini bir tanıdığıma bıraktım. Bahsettiğim tanıdık da Windows'u son sürüm değil, 2016 sürümü 1607'i kurmuş. İş böyle olunca ekran kartı driverlarımı vesairesini kuramıyorum, hata veriyor.
"Güncelleştirmeleri denetle" ve "güncelleme asistanı" gibi yolları her ne kadar denesem de olumlu sonuç alamadım. Her yolda sürüm hatası verdi.
Yani size asıl bilmek istediğim, ben bu Windows 10 son sürümü 20h2'yi nasıl kurabilirim? Şu an kurulu olan Windows'u komple kaldırmalı mıyım?
Bilen yardımcı olabilirse sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi arkadaşlar size durumu şöyle izah edeyim; ben geçen günlerde uzun süredir istediğim masaüstü bilgisayarı aldım. Ancak düşüncesiz davranarak Windows 10 kurma işini bir tanıdığıma bıraktım. Bahsettiğim tanıdık da Windows'u son sürüm değil, 2016 sürümü 1607'i kurmuş. İş böyle olunca ekran kartı driverlarımı vesairesini kuramıyorum, hata veriyor.
"Güncelleştirmeleri denetle" ve "güncelleme asistanı" gibi yolları her ne kadar denesem de olumlu sonuç alamadım. Her yolda sürüm hatası verdi.
Yani size asıl bilmek istediğim, ben bu Windows 10 son sürümü 20h2'yi nasıl kurabilirim? Şu an kurulu olan Windows'u komple kaldırmalı mıyım?
Bilen yardımcı olabilirse sevinirim, teşekkürle
Windows 10'u İndirin Buraya git ve aşağıda olan aracı indir ondan sonra USB Belleğini tak ve onun üstüne indirdikten sonra otomatik yazacak işlem bittikten sonra PC'yi USB Bellek üzerinden başlat ve formatla en iyisi bu senin için.

Windows 10'u İndirin Buraya git ve aşağıda olan aracı indir ondan sonra USB Belleğini tak ve onun üstüne indirdikten sonra otomatik yazacak işlem bittikten sonra PC'yi USB Bellek üzerinden başlat ve formatla en iyisi bu senin için.
Dediğim kişi de öyle yapmış ama sanırım eski bir bilgisayar üzerinden yapmış. 2019 sürümlü laptopum üzerinden yapsam sürücüler güncellenir değil mi?
Bu konu hakkında pek bilgim yok.

Dediğim kişi de öyle yapmış ama sanırım eski bir bilgisayar üzerinden yapmış. 2019 sürümlü laptopum üzerinden yapsam sürücüler güncellenir değil mi?
Bu konu hakkında pek bilgim yok.
Siz oradan indirdiğiniz ISO dosyası ile kurun bilgisayarı o İSO dosyası zaten en güncel Windows sürümünü içinde barındırıyor Windows Update ile otomatik sürücülerinizi en güncel sürüme güncelleyebilirsiniz.

Ayrıca benim verdiğim ISO dosyasıda son sürüm 64 Bit.
Evet haklısınız ama arkadaş biraz daha bilgi verseydi bize Sisem UEFİ mi LEGACY mi
Bilen yardımcı olabilirse sevinirim, teşekkürler.
Eğer yapamadığın ve takıldığın yer olursa Technopat YouTube kanalına bakmanı öneririm hem daha kolay yapabilir ve öğrenebilirsin zaman ile eğer vaktinde olursa böyle format atma sistem yükleme gibi şeylere biraz bakmanı öneririm Windows yüklemek ve kullanmak en kolayı ve basiti ama mesela Linux yüklemekte kolaydır ama programları kurmak için terminal kullanmanız gerekir bir de Hackintosh var o Windows ve Linux'a göre biraz daha ayrıntılı ve biraz daha konuya hakim olmanız gerekiyor kendimden örnek verirsem bir ara deli gibi tüm sistemleri yükleyip deneyip başka sistem yüklüyordum beni en çok uğraştıran Arch Linux oldu mesela öyle yani bu işler bana göre oyun oynamaktan daha zevkli gelir bana insan bir içine girince çıkamıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı