Windows 10 SSD ile yavaş açılma sorunu

Testler bu şekilde hocam. Wise Care 365'i de kurdum. Ordan da temizleme ve sorunları da çözdüm.

Sonuç bu.

Temiz kurulum yapıyorum zaten her zaman. Bu arada Bilgisayar Mühendisliği okuyorum :)
Hangi ilde, hangi üniversite acaba ?

Sadece Intel'i mi kaldirim hocam?
Ben Intel'in sürücüsüne sağ tık yapıp sürücüyü güncelleştir dedim, açılan sayfadan alt tarafta yer alan kendim seçmek istiyorum dedim. Intel değil altta yer alan standart sürücüyü seçtim ve yeniden başlattım PC 20 saniyede açılıyor şu an. BIOS'tan kapatsan nasıl olur denemedim onu da akşam deneyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Intel'in sürücüsüne sağ tık yapıp sürücüyü güncelleştir dedim, açılan sayfadan alt tarafta yer alan kendim seçmek istiyorum dedim. Intel değil altta yer alan standart sürücüyü seçtim ve yeniden başlattım PC 20 saniyede açılıyor şu an. BIOS'tan kapatsan nasıl olur denemedim onu da akşam deneyeyim.
Standartta bilgisayar kullanilmaz ki görüntü kocaman oluyor.

Standartta bilgisayar kullanilmaz ki görüntü kocaman oluyor
Bu işlemeden sonra bilgisayar bir sonraki açılışında HD grafik karta geçiş yapmış ve kartı tekrar güncellemiş 3 ayrı HD grafik sürücüsü gözüküyor. Şu an sorun yok hızlı açılıyor ama tam 1 hafta uğraştım ben de. Kaç tane temiz kurulum yaptım hatırlamıyorum benin sorun bu şekilde çözüldü. Bu konu ile ilgili linki bulayım göndereceğim

Standartta bilgisayar kullanilmaz ki görüntü kocaman oluyor
Çift Ekran Kartlı Laptop'ların Kabusu: Intel HD Graphics 4000 - Harici: AMD Radeon HD 7400M Harici ekran kartının tanınmaması ve Intel HD Graphics 4000 'in güncellenememesi - GPU: VRAM hatası

Merhabalar arkadaşlar, benim eski kasa SATA II bir Lenovo laptobum var. SATA III Kingston HyperX 120GB SSD taktım. Lakin Windows penceresinden sonra siyah ekranda 1 2 dakika bekliyor ve sonra açılıyor. Windows 7'de de öyleydi, Windows 10 Pro'sunu da denedim, şu an w10 Home yüklü. SSD'de bir sorun yok. Testlerini yaptim yeni zaten. Ve kendi HDD'sinde 20 saniyede açılıyordu W10. Tekrardan kendi HDD'sine kurdum sistemi bu sefer kendi HDD'sinde de yavaş açılmaya başladı. Ben sorunu çözemedim, ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorum. CD ROM yerine HDD'yi takmıştım sonra çıkardım. CD ROM'daki HDD'den kaynaklı yavaş açılıyordur diye düşündüm fakat çıkarınca da yavaş açıldı. Şu an sadece SSD takılı ve yavaş açılıyor. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Arkadaşlar bende de bir sorun var Samsung 850 EVO 250 GB kullanıyorum. Eski laptopa taktım. SATA 2 girişiydi. 20 saniyede açılıyordu. Şimdi yeni laptop aldım ona taktım. 18 saniyede açılıyor. Youtube'da testlerde 8-10 saniyede açılabiliyorlar. Benimki niye geç açılıyor? Leptop Lenovo Ideapad 320 SATA 3 girişli. Lütfen yardım edin.

upload_2018-1-12_21-31-37.png

Değerler Windows 10 Single Language.

Aynı sorun bende de var... Asus servisi format atınca saniyesinde açılıyor, ben CD'den atınca baya geç açılıyor. Bir de USB'den kurmaya çalışırken fotoğraftaki gibi hata alıyorum. Bilgisi olan varsa yanıtlasın lütfen... BIOS AHCI modunda bu arada.
Ekran Alıntısı.PNG
IMG_3321.JPG

Yeni konular

Geri
Yukarı