Windows 10 SSD'de 14 saniyede açılıyor

Anakartta başlatma modunda hızlı ve en hızlı diye seçenekler olmalı. Ben en hızlıyı seçtiğimde 7-8 saniyede toparlanmış oluyor. Ama bunu seçtiğimde BIOS'a girme ekranı gelmiyor. Mecburen BIOS pilini çıkarıp ayarları sıfırlıyorum. BIOS'la işiniz yoksa bu başlatma modlarından birini seçebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgili konu: 750 Evo SSD Terfi Sonrası Windows Açılış Hızlanmaması

Onu kurduğumda da sorun çözülmemişti. Teşekkür ederim.

Sanırım bir yıl sonunda çözümü bulabildim. Çözüm;
Arama kısmına "regedit" yazılıp; açılan kayıt defteri düzenleyicisinden, "CTRL+F" kullanarak arama kısmına "Enableulps" yazıyoruz. Enableulps değerini "0" olarak değiştiriyoruz. Yeniden başlatıyoruz. Bu şekilde normalde 90 saniye civarında masaüstüne ulaşan laptopum 7 saniyede masaüstüne gelmiştir.

Konu çözüme ulaşmıştır. Bu yüzden kilitlenebilir. @Recep Baltaş
Bir ihtimal süreyi düşürebilir. Ama 14 saniye de fena sayılmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
ULPS, Ultra Low Power State demektir. AMD'nin dizüstü bilgisayarlarında ikinci önceliğe sahip olan dahili ekran kartının kullanılmadığı veya boşta olduğu zamanlarda voltajını ve frekans değerlerini kısar.

Crossfire sistemlerde de aynı şekilde çalışır, sistem yük altında değilken ikinci kartın performansını kısar. Adında belirtildiği gibi, güç tasarrufu yapmak için vardır.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı