Windows 10 SSD'den çalışmıyor

Enesayyildiz5

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımın hızlı işlem yapabilmesi için 120 GB Kingston marka bir SSD satın aldım. Önce sadece 1 TB'lık bir harddiskkim vardı. SSD'yi cdrom yerine SSD Caddy vasıtasıyla taktım bilgisayarım SSD'yi okudu. Sonrasında Lazesoft Recovery Suite programı yardımıyla 1 TB harddiskimdeki her şeyi SSD'ye klonladım. Zaten sadece 92 GB veri vardı harddiskimde, veriler klonladıktan sonra BIOS'a girip SSD'yi ilk sıraya taşıdığım halde bilgisayar Windows HDD'den başlatıyor. Acaba yerlerini değiştirsem sorun çözülür mü diye denemek istedim. Laptopun içini açtım HDD olan yere SSD'yi taktım ve çalıştırmayı denedim Windows çalışmadı. Sonra HDD'yi cdrom yerine taktım yine Windows 10 çalışmadı. Bilgisayarı eski haline getirdim ve Win 10 hala HDD'den çalışıyor. Çözümü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

Boot sektörü HDD'de kalmış, onu HDD'den SSD'ye taşıyamazsın, tahminimce tekrar kurulum yapman gerekecek ya da bir Windows 10 kurulumu içeren USB/CD ile Setup ayarlarında ki Troubleshoot kısmında taşıyabiliyor olman lazım, SSD'in arızalı değil.

ssd usb den aç ve her şeyi sıfırla ssd ye kur windowsu analamadıysan anlatıyım özelden mdyl_omer mesaj yaz cevaplaruım yazılımcıyım

Acronis yazılımı ile klonlama yapın, Dediğiniz program BOOT diski olarak klonlama yapmayabilir. Eğer Acronis'i kuramazsanız HDD'yi sökün, sadece SSD kalsın, eğer boot ederse HDD'deki BOOT sektörünü silin.

Yeni konular

Geri
Yukarı