Windows 10 SSD'li bilgisayara sanal makine kurulur mu?

Hackerpat

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
12 GB Ram İntel i3-9100f işlemci Nvidia GT730 ekran kartı
Merhaba arkadaşlar bilgisayarım SSD'li ve 4 GB DDR4 RAM var VMware workstation Pro da sanal makine kurmaya uygun mu PC?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanal makinenin performansı elbet değişiklik gösterecektir. İşlemcinin gücü de önemlidir bu açıdan. Elbette kurarsın ama 2 GB RAM verdiğinde Windows 8.1 gibi işletim sistemlerini ancak açacaktır.

Sanal makinenin performansı elbet değişiklik gösterecektir. İşlemcinin gücü de önemlidir bu açıdan. Elbette kurarsın ama 2 GB RAM verdiğinde Windows 8.1 gibi işletim sistemlerini ancak açacaktır.
Hocam 2 GB Ram verse gene iyi, Windows 10 kendisi 2 GB'a yakın tüketiyor. Workstation en az 400 MB yiyecektir. Yani bütün programlar kapalıyken verebileceği maks 1.5 GB Ram olacak...

Hocam yani eski XP Vista gibi bir de Insider prewiew sürümlerini kuracağım.
Ha şunu söyleyeyim bir de 500GB HDD var Windows SSD'ye kurulu onda sıkıntı yok VMware 16 Pro'yu HDD'ya kurmayı düşünüyorum.

Hocam 2 GB Ram verse gene iyi, Windows 10 kendisi 2 GB'a yakın tüketiyor. Workstation en az 400 MB Ku
Kullanacağı işletim sistemine ve mimarisine göre değişkenlik gösterecektir elbet. Eski sürüm kullanacakmış zaten. XP, Vista gibi işletim sistemleri için 1 GB RAM yeterli olacaktır.
Hocam yani eski XP Vista gibi bir de Insider prewiew sürümlerini kuracağım.
Ha şunu söyleyeyim bir de 500GB HDD var Windows SSD'ye kurulu onda sıkıntı yok VMware 16 Pro'yu HDD'ya kurmayı düşünüyorum.
XP, Vista gibi işletim sistemleri için 1 GB RAM yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı