Windows 10 sürekli bozuluyor

Rosseckx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Sovngarde
Windows kurulumundan sonra normal bir şekilde çalışırken bir müddet sonra bilgisayar yönetici olarak çalıştırılan uygulamalarda "dosya sistem hatası (-17...)" veriyor. Kurulumlarda problem çıkıyor. Başlangıç menüsü açılmıyor. Genelde bu sorundan sonra bilgisayarı resetleyince Windows açılmaz ve mavi renkte ekran gidip gelirdi. Bu sefer sorunu yaşıyorum, kapatıp açınca normal açılıyor bilgisayar fakat bu sorunlar devam ediyor. Kurulumu Recep Baltaş'ın rehberinden yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minidump dosyası paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Minidump dosyası paylaşırsanız yardımcı olabiliriz.

Minidump dosyasını bulamıyorum. Ali Güngör'ün dediği şekilde de olmasına rağmen.

Sorunlu bir ISO ile veya sorunlu programlarla sistemi kuruyorsunuz. Rehberde anlatılan gibi USB bellek oluşturup formatınızı atınız.
Dediğim gibi Recep Baltaş'ın rehberiyle USB bellek aracılığıyla kurulum yaptım herhangi bir yanlış yapmadım.

Sorunu geçici olarak çözüm buldum; ekran kartlarımdan birini devredışı bırakınca sorunlar ortadan kalkıyor fakat aktif edince aynı şeyler yaşanıyor.

Sürücülerinizi güncelleyin. Ekran kartı sürücülerinizi (önce hariciyi sonra dahiliyi) devre dışı bırakıp sonra tekrar etkinleştirip bilgisayarı yeniden başlatın.

Sorunu çözeli çok oldu arkadaşlar. Çözüm değil de keşif diyelim. Denk gelmişken yazayım. Pil -> Güç Seçenekler -> Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir -> Değiştirilebilir Dinamik Grafikler
Burada en üst düzeye alınca işletme sisteminde bozulmalar oluyordu. En iyi ayarında kalması stabil çalışması için yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı