Windows 10 sürekli donma ve APPID hataları

torcak1

Hectopat
Daha fazla  
Bugün olay görüntüleyicisindeki APPID hataları yüzünden temiz kurulum yaptım ama sanırım daha kötü oldu. Bilgisayarım kendi kendine donup yaklaşık 30 saniye sonra kendine geliyor, hatta bazen kendi kendine yeniden başlatıyor ve yeniden başlattıktan sonra ekran siyah kalıyor. 2 kere mavi ekran hatası aldım. Birinde "memory.dmp" , diğerinde "critical structure corruption" yazıyordu. Görsellerde de genelde bu sorunlar olduğunda olay görüntüleyicisinde karşıma çıkan hatalar var. Bu hataları çözmek için regedit ve bileşen hizmetleri üzerinden gerekli bütün izinleri sağladım ama etki etmedi. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sorunun güç kaynaklı veya güncelleme benzeri şeylerden kaynaklanmadığına %100 eminim.
Adsız.png
ewrter.png
ghdfg.png

Kusura bakmayın dün biraz erken yattım. Biraz önce kasayı açıp temizledim, kabloları kontrol ettim, HDD'yi çıkarıp sadece yeni aldığım SSD'yi bıraktım ve RAM slotlarını 1-3'ten 2-4'e aldım. Ama açar açmaz yine 30 saniye donma sorunu oldu. Sistemim şöyle;
  • AMD FX 8320 3.5 GHz İşlemci
  • Sapphire R9 280 Dual-X 3GB Ekran kartı
  • 4x2GB 1666 MHz GSkill RAM
  • 250GB Samsung EVO 860 SSD
  • MSI 970A-G46 Anakart
  • Corsair TX750M Güç kaynağı
Bir sorun olduğunda olay görüntüleyicisini ne zaman kontrol etsem hepsinde bu hatayla karşılaşıyorum. Ekran kartıyla da ilgili olsa başka bir şeyle de ilgili olsa aralarında hep bu hata oluyor.
ghdfg.png

Aynı sorunlar hala devam ediyor. Bu sabah Microsoft Edge açıp sorunsuz kullanmıştım. Yine de olay görüntüleyicisinde 1 satır bahsettiğim hatadan oluşmuş. Aklıma yapabileceğim hiç bir şey gelmiyor. Lütfen yardım edin :cry:
Güncelleme: Bilgisayar dün akşama kadar 3 gündür açıktı ve dün bu hataların hiç biri olmadı. Sonunda sorunlar çözüldü galiba demiştim ama sabah kalkıp bilgisayarı açtığımda hatalar arka arkaya tekrarlamaya başladı. Denemediğim şey kalmadı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• dsa.png
    dsa.png
    65,4 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı