Windows 10 Sürekli Mavi Ekran Hatası Almak

isabela

Kilopat
Arkadaşlar orijinal ve güncel Windows 10 kullanıyorum fakat çok garip bir hata yaşıyorum. Yani bazen sistemim bir ay boyunca hiçbir mavi ekran hatası almaz iken bazen üç günde bir bu hatayı alıyorum. Ve işin garibi mavi ekrandan sonra sistemim yeniden başlatıldığında sorunsuz bir şekilde kullanabiliyorum. Fakat gerçekten son günlerde bu durum can sıkıcı olmaya başladı. Daha bir hafta önce sistemi sıfırladım buna rağmen bugün aynı sorunu yaşadım. Özellikle Online ve Multiplayer oyun oynayan birisiyim ve oyun esnasında can sıkıcı oluyor sizce ne yapmalıyım?

Sistem özelliklerinizi belirtin. Ardından minidump dosyalarınızı burada paylaşın.
Anlattığınız durum bellek ya da HDD sorunu ile alakalı olabilir o yüzden sırasıyla memtest ve HD tune ile tarama yaptırın. Memtest en az 3 saat çalışsın. HD tune de quick scan kullanmayın. BIOS güncelleyin. Ardından varsayılana sıfırlayın. Bunlar tamamsa dosyalarınızı yedekleyip temiz windows kurulumu yapın. En güncel sürücüleri yardımcı program kullanmadan indirip kurun. Özellikle ekran kartı ve ethernet. Ardından konuşalım.

Grafik Yonga Seti - AMD Radeon R7 240
Bellek Boyutu - 2048 MB
Bellek Türü - DDR3
Çekirdek Saati - 780 MHz
Windows Sürümü - Windows 10 (64 bit)
Sistem Belleği - 8 GB
CPU Türü - Intel(R) Core(TM) i5 CPU 760 @ 2.80GHz
Sistemim böyle. Minidump dosyalarını paylaşmak derken kastınız ne? Dosyayı buraya mı atayım?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı