Çözüldü Windows 10 sürücü güncelleme sonrası mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Berk TUNA

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben hemen hemen bir saat öncesinde bilgisayarımı güzelce kullanıyordum. Boşta olduğum için driverleri güncelleme kararı aldım. Bunu yaparken Driver Booster 8 kullandım. Ortalama yarım saat içerisinde 15 tane falan driver kurdu. En son bittikten sonra yeniden başlatma gerekli dedi. Bende yeniden başlattım. Ancak bilgisayar açılırken mavi ekran verdi ne yapsam ne etsem de bilgisayar bir türlü güvenli moda geçmedi. Şimdi ne yapicagimi bilmiyorum. Bir yardım eli uzatır mısınız? İçinde önemli bilgilerim var. Ne yapmalıyım?

Çözüm
Hocam bir windows format diski usb bellegi vs ile cihazi onarin bolumunden kurtarabilirsiniz aslinda eger olmazsa baska yollarida var deneme sansiniz var mi?
Bugün bilgisayarcı bır tanıdığa gönderdim.
Bilgilerim çok rahat bir şekilde kurtarıldı. Hepinize çok teşekkür ederim. Bir daha bütün driverleri dediğiniz gibi elimle güncelleyeceğim. Kimseye de tavsiye etmiyorum bu driver güncelleme uygulamalarını. Herşey için teşekkürler.
O halde verdiğim rehbere göre Live Linux USB'si oluşturacaksınız. Sonra da sisteme başka bir depolama aygıtı takacaksınız ve tüm verilerinizi oraya aktaracaksınız.

Hayır bu sürücü hatası BIOS üzerinden yapacağınız değişiklikler etki etmez. Belki harici GPU'yu devre dışı bırakma ayarı varsa PC dahili grafik birimi üzerinden başlatılabilir ve bu sayede hatalı sürücü çalışacak bir ekran kartı bulamaz ve sistem kullanılabilir halde kalır. Sonra da tüm verilerinizi yedekleyip temiz kurulum yaparsınız.

Hayır bu sürücü hatası BIOS üzerinden yapacağınız değişiklikler etki etmez. Belki harici GPU'yu devre dışı bırakma ayarı varsa PC dahili grafik birimi üzerinden başlatılabilir ve bu sayede hatalı sürücü çalışacak bir ekran kartı bulamaz ve sistem kullanılabilir halde kalır. Sonra da tüm verilerinizi yedekleyip temiz kurulum yaparsınız.
Ancak 15 civarı sürücü güncelledi. Bir tek grafik kartı değil.
Bu arada çok teşekkürler sanki kendi derdinizmiş gibi konunun üstüne düşünüp bana yardım etmeniz beni çok mutlu etti. 😊😊

Sorun çıkaran ekran kartı olmuş dediğinize göre bu yüzden böyle dedim ve ek olarak Live Linux'u unutmayın derim çünkü en son dediğim kesin yöntem değil.

Bu arada çok teşekkürler sanki kendi derdinizmiş gibi konunun üstüne düşünüp bana yardım etmeniz beni çok mutlu etti. 😊😊
Bir faydam olduysa ne mutlu bana. Umarım sorunu çözebilirsiniz. :)

Hocam bir windows format diski usb bellegi vs ile cihazi onarin bolumunden kurtarabilirsiniz aslinda eger olmazsa baska yollarida var deneme sansiniz var mi?
Bilgilerim çok rahat bir şekilde kurtarıldı. Hepinize çok teşekkür ederim. Bir daha bütün driverleri dediğiniz gibi elimle güncelleyeceğim. Kimseye de tavsiye etmiyorum bu driver güncelleme uygulamalarını. Herşey için teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı