Windows 10 Sürüm 1903 Antimalware Service Executable Kapatılmıyor

Ahtapot Bey

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, uzun süredir güncelleme yapmıyordum, 2 gün önce sürüm 1903'e güncelledim. Cidden çok pişman oldum, boştayken RAM kullanımı %30'dan %40'a çıktı ve bu Antimalware Service Executable denen şeyi kapatamıyorum. Önceden kayıt defteri üzerinden DisableAntiSpyware değeri ile tamamen kapatılıyordu ancak şu an o da işe yaramıyor.
1569001646112.png

Home sürümünde olduğum için olabilir mi? Pro sürümünde başka yollarla kökten kapatıldığını okudum bir yerlerde. Şansım var mı?

Fotoğraflardaki adımları takip edin.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    1 MB · Görüntüleme: 152
  • 2.png
    2.png
    549,5 KB · Görüntüleme: 144
  • 3.png
    3.png
    555,9 KB · Görüntüleme: 141
  • 4.png
    4.png
    549 KB · Görüntüleme: 138
  • 5.png
    5.png
    555,3 KB · Görüntüleme: 141
  • 6.png
    6.png
    558,5 KB · Görüntüleme: 139
Sürüm güncellemesinden sonra hata düzeltme güncellemelerini de yükleyion. Windows 10 1903 sürümü eski sürümlere göre daha az bellek tüketiyor. Windows ile gelen çoğu uygulama kalkıyor.

Sürüm güncellemelerinden sonra bazı ayarlar sıfırlanabilir. İnce ayar yapın.

Belirttiğiniz işlem ise Defender ait, harici bir antivirüs kullanmıyorsanız kapatmanızı önermem.

Harici olarak Norton önerebilirim. Tarama işlemlerini siz sistemi kullanırken yapmaz. Siz sistemi kullanırken ortalama 25-35 MB arası bellek tüketir.

Uzun zaman sonra geri dönüyorum ancak sorunu bir önceki sürüme dönerek çözmüştüm, bugün artık güncellemeyi yapmam gerektiğini düşünerek son sürüme geçtim ancak bu soruna henüz bir çözüm bulamadım. Yardımlarınızı bekliyorum, ben de araştırma yapıyorum.
@Nealarus dediğiniz yöntem Windows 10 Pro'da çalışan ancak benim sürümümde çalışmayan bir yol sanırım. Şu an format atmam imkansız çünkü yedeği olmayan ve yedeklemesi de uzun sürecek verilerim var, elimde harici bir bellek veya disk de yok. Şu anki sürümde bir yolu yok mudur? Birçok siteyi dolaştım ama halen bir sonuç yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı