Windows 10 sürüm 2004 güncelleme sorunları

TheGear

Hectopat
Henüz daha 1909 sürümündeyim. 2004 sürümüne geçen arkadaşların birkaçının yorumunu okudum depolama alanında küçülme, Windows ekranın geç açılması, disk alanı temizleme kısmının çalışmaması gibi buglar olduğunu söylüyorlar. Sizce güncellemeli miyim?

O kadar çok format attım ki, arkadaşlara telefondan format attırırken korktuklarını söylüyor bütün pencereleri sırasıyla neresinde hangi buton var biliyorum diye 😆
Ve yine format atacağım. Çünkü Ryzen 5 3600 işlemciye geçiş yapıyorum, eğer Ryzen'a geçiş sonrası mevcut Windows'u kullanmaya çalışırsam tonla sorun yaşayabilirim. Windows 10 yine bu konuda nispeten iyi. Donanım değişikliklerinde çok fazla sorun çıkarmıyor. Özellikle de Windows 7 kullanırken anakart, işlemci ve RAM'i yükseltince sistemin açılışta mavi ekran verme ve masaüstüne hiç gelememe ihtimali oldukça yüksekti. XP'ye değinmiyorum bile :)

Ve yine format atacağım. Çünkü Ryzen 5 3600 işlemciye geçiş yapıyorum, eğer Ryzen'a geçiş sonrası mevcut Windows'u kullanmaya çalışırsam tonla sorun yaşayabilirim. Windows 10 yine bu konuda nispeten iyi. Donanım değişikliklerinde çok fazla sorun çıkarmıyor. Özellikle de Windows 7 kullanırken anakart, işlemci ve RAM'i yükseltince sistemin açılışta mavi ekran verme ve masaüstüne hiç gelememe ihtimali oldukça yüksekti. XP'ye değinmiyorum bile :)
XP'de o uyumluluk yoktu ki zaten, sıfırdan kuruyordun her seferinde, SSDye kursan bile XPyi yine de hantal artık arkadaş, 40dk sabit kurulum süresi mi olur bir sistemin ya 🤦‍♂️

Geri
Yukarı