Windows 10 sürüm 2004 planlı eskitme

Daha fazla  
Son sürüm tüm güncellemeler tam olan Windows 10 sürümünden son güncellemeden sonra sıcaklıklar çok artınca ve bazı oyunlarda 2-3 ms olan Frametime süresi 6-8 ms'ye çıktığı için W7 SP1 geçecektim, boot edilmedi ve ben de Windows 10 2004 sürümüne geçtim ve bütün sürücüleri ve kullandığım program/oyunları yükledim.
Sıcaklıklar boşta 2 3 derece daha aşağıda.
Planlı eskitme yapılıyor arkadaşlar, 2004 sürümünü kurup Windows Update güncelleştirme ayarlarını Regedit'ten kapatmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
USB 3.0 sürücüsünü DISM ile Windows 7 imajına gömerek kurabilirsin, Gigabyte Windows 7 tool yaz, araştır.

Tongfang anakartına uyum sağlar mı hocam Gigabyte? Kusura bakmayın belirtmeyi unutmuşum: Hem sağdaki USB 3.0 hem de soldaki USB 2.0 ile denedim formatı, eğer bu bilgi de önemliyse.

Kesinlikle katılıyorum hocam. Konuyu bozarak konuya gelen kişileri manipüle etti hahaha emojisi atıp gittiler konuyu bile okumadan. Bu konuya etki etmeye çalışmayı neredeyse her konumda yapmaya başladılar Recep Baltaş'ı Windows 7 olan bir konuya etiketlemek yanlış olur gibi geldi bana. @Ali Güngör

Tongfang anakartına uyum sağlar mı hocam Gigabyte? Kusura bakmayın belirtmeyi unutmuşum: Hem sağdaki USB 3.0 hem de soldaki USB 2.0 ile denedim formatı, eğer bu bilgi de önemliyse.

Anakart ile alakası yok, sadece aracı yapan Gigabyte. Denemek ücretsiz.

Evet, 20H2 21H2 gibi sürümlerde çok fark hissettim ben gerek sıcaklık olsun gerek oyunlardaki frametime performansı olsun.
Bu yüzden ilk kullandığım Windows 10 2004'e geri dönüp güncellemeleri 2099 yılına kadar duraklattım. Bilgisayar daha akıcı oldu. Belki de bilgisayarımın üretim yılı yeni olmadığı içindir. Ama bilgisayarı hep güncel tutuyordum özellikle Windows 11 çıktıktan sonra performansı çok düşmüştü.

Evet, 20H2 21H2 gibi sürümlerde çok fark hissettim ben gerek sıcaklık olsun gerek oyunlardaki frametime performansı olsun.
Bu yüzden ilk kullandığım Windows 10 2004'e geri dönüp güncellemeleri 2099 yılına kadar duraklattım. Bilgisayar daha akıcı oldu. Belki de bilgisayarımın üretim yılı yeni olmadığı içindir. Ama bilgisayarı hep güncel tutuyordum özellikle Windows 11 çıktıktan sonra performansı çok düşmüştü.

2004 sürümünden 21h2'ye kadar o kadar paket değişikliği ve paket yüklemesi var ki böyle bir sorun olması gayet normal. Fakat oyunlardaki frametime cidden çok değişiyor mu? Hangi oyunlarda ne kadar değişti mesela?

2004 sürümünden 21h2'ye kadar o kadar paket değişikliği ve paket yüklemesi var ki böyle bir sorun olması gayet normal. Fakat oyunlardaki frametime cidden çok değişiyor mu? Hangi oyunlarda ne kadar değişti mesela?

Mesela Valorant adlı oyunda önceden 2-3ms civarında seyrederken son zamanlarda 3buçuğun altına inmez oldu hatta ani kafayı çevirmelerde 6-8ms olmaya başlamıştı. NVIDIA Reflex ayarını önce Ultra sonra kapalı konuma getiriyordum bir şey fark etmiyordu.
Oyunun kendi güncellemelerinin bu konuyu etkileyip etkilemedğini oyun indikten sonra bildiririm ama zannetmiyorum o kadar büyük fark olacağını oyun güncellemeyle.

Planlı eskitme yapılması çok normal, adamlar neden 2 işletim sistemiyle uğraşsınlar? Windows 11 desteklemeyen bir bilgisayarınız var ise Linux kullanmanızı öneririm. Zaten bilgisayarınızda RTX 2070 var, niye taktınız ki 2-3 dereceyi?

Geri
Yukarı