Windows 10 sürüm önerisi

TheHub

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Laptop: Hp Victus 16-S0024NT • İşlemci: AMD Ryzen 5 7640HS • Ekran kartı: Laptop Rtx 4060 • RAM: (2x8) 16 GB 5600 Mhz Ddr 5 • SSD: Samsung PM9A1 MZVL2512HCJQ PCI-Express 4.0 512 GB M.2 SSD
• Windows 10 Pro
•Mause: Bloddy A90
•Kulaklık: Gamepower Medusa Rainbow
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB 800Mhz
SSD veya HDD modeli
HDD 5400RPM 500 GB
Ekran kartı
GT 610M , İntel HD Graphics
İşlemci
İntel Pentium B960 2.20GHz
Selam. İstemim üstteki gibi yeni hali ise yeni diye belirttim. Eski hali ile yeni hali arasında fark olacak SATA 3 destekli anakarta sahibim. O yüzden bayağı hızlı olacak ki RAM da 8 olacak. Üsteki gibi hızı 1600 MHz olacak 800 değil. Neyse yine de iyi bir sistem olmadığını bildiğim için fakat HDD'den dolayı Windows 10 dahil diğer güncel Windows'larda düşük FPS verirdi. Yeni kurulda dahi kasardı. Azıcık SSD bayağı hızlı olcağı için FPS düşmez. Artacağını eski konularımdan biliyorum. Tecrübe ettim. Neyse ben en güncel sizce kurmalı mıyım? Yoksa halen 1507 gibi gibi eski sürümlerde kalınır mı? Bir de tavsiye ederseniz sevinirim. Bir de SSD ile RAM nasıl cevaplarsanız sevinirim.

Eski sürümlerde uyumluluk ve driver desteği olmayabilir. En güncel Windows'u kullanın her zaman. Eğer isterseniz de modlu Windows kullanabilirsiniz.

Neyse ben en güncel sizce kurmalı mıyım? Yoksa halen 1507 gibi gibi eski sürümlerde kalınır mı?
Sisteminizi en güncel sürümde test edin.
Eğer sıkıntı çıkarsa Windows 10 LTSC 2019 veya LTSC 2021 deneyebilirsiniz.
Buraya LTSC/LTSB sürümleri için açılmış konuyu bırakıyorum:

Tamamdır bir ceza yedim de saçma şekilde RAM 8 GB 1600 MHz olacaktır SSD ise PNY CS 900 240 GB olcacak 500'lerde bir okuma sergiliyor.

Sisteminizi en güncel sürümde test edin.
Eğer sıkıntı çıkarsa Windows 10 LTSC 2019 veya LTSC 2021 deneyebilirsiniz.
Buraya LTSC/LTSB sürümleri için açılmış konuyu bırakıyorum:

Hocam şu anki haliyle son sürümler FPS düşük oluyor HDD 5400 RPM olduğu için kısacası öyle işlemci biraz kullanırdı onu da hallederdim kolayca kısacası şu anki şekliyle iyi değildi.

Eski sürümlerde uyumluluk ve driver desteği olmayabilir. En güncel Windows'u kullanın her zaman. Eğer isterseniz de modlu Windows kullanabilirsiniz.

Destek var hocam ekran kartı zaten yazdım Windows 10 driveri var hatta bir ara 11 denedim 10 sürümü ile yükledim çalıştı.

Yeni hâlinde güncel Windows 10 denediniz mi?
Yeni de de sorun çıkarsa LTSC kurabilirsiniz. Fakat tavsiyem şu an için.

Yok yeni hali ile denemedim ama nasıl olacağını biliyorum o yüzden Windows 10 istedim şu anki daha bir de sipariş vermedim alacağım bugün. Yani daha yenisi gelmedi Windows 10'u eski haliyle şu anki kullandığım takviye yapmaıdğım hali ile FPS olarak iyi sonuçlar vermedi düştü HDD'den dolayı 5400 RPM bayağı yavaş ondan ama işlemcim yazdım zaten destekliyor mu onu bilmiyorum ama ekran kartım destekli.

Öyle bir durum olamaz, yeni hâli ile güncel sürüm denedikten sonra yazın.
Ne de olsa sistemi geliştiriyorsunuz, SSD ve 8 GB RAM ile güncel sürüm denenebilir.

Tamam hocam bende diyorum ki alacağım kesin ama daha sipariş vermedim bugün vereceğim elimde olmaya şeyi nasıl deneyebilirim usile rufuslayacağım o yüzden siz sistemime bakarak yeni hali için bir şey demenizi istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı