Windows 10 superlite nasıldır?

332579

Hectopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar, ilk öncelikle bilgisayarım çok kötü. Windows 10 Pro kullanıyorum fakat sistemi çok yoruyor. 3 GB RAM'im var Windows 10 2 GB kullanıyor zaten geriye RAM kalmıyor. Bilgisayarım kötü ve oyunlarda performans kötü dediğimde herkes Windows 10 superlite kur diyor. Windows 10'un gereksiz uygulamaları vs. olmuyormuş. İşte Windows superlite hakkında sorularım:
1- Nasıl indirebilirim?
2- Kaç GB RAM kullanıyor?
3- Oyunlarda performans artışı olur mu?
4- İndirirken hiçbir şey silinmesin istiyorum nasıl yapabilirim?

Merhaba arkadaşlar, ilk öncelikle bilgisayarım çok kötü. Windows 10 Pro kullanıyorum fakat sistemi çok yoruyor. 3 GB RAM'im var Windows 10 2 GB kullanıyor zaten geriye RAM kalmıyor. Bilgisayarım kötü ve oyunlarda performans kötü dediğimde herkes Windows 10 superlite kur diyor. Windows 10'un gereksiz uygulamaları vs. olmuyormuş. İşte Windows superlite hakkında sorularım:
1- Nasıl indirebilirim?
2- Kaç GB RAM kullanıyor?
3- Oyunlarda performans artışı olur mu?
4- İndirirken hiçbir şey silinmesin istiyorum nasıl yapabilirim?
Windows 8.1 öneririm. Windows 7 ile aynı RAM kullanımına sahip kendisi, birde HDD'yi yormuyor.

2GB RAM ve 32GB Hafızalı Hometech Laptopum varken ben de bu tarz bir yola başvurmuştum. Öncelikle belirtmeliyim bahsettiğiniz bu işletim sistemi ellenmiş yani resmi olmayan bir sürüm. Microsoft'un böyle bir işletim sistemi yok. İçerik olarak da birçok şey olmadığı için oldukça hafif. Eğer tek istediğiniz günlük kullanım ve hafiflik ise mantıklı. Ancak işin içine özel işleriniz girdiğinde ciddi güvenlik zaafiyeti oluşuyor. Ayrıca bazı programları kurarken eksik yazılımları vs. tek tek indirmeniz gerekecek.

Geri
Yukarı