Windows 10 Svchost.exe virüs olabilir mi?

Ostrich

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün eski bir flash belleği bilgisayarıma taktım ve içinde sadece bir adet dosya var idi. O da (Toshiba 32 GB), açtığımda açılmıyordu. Ben de Defender ile tarattığımda, içinde 2 adet solucan virüsü çıktı, PC'mde araştırma yaptıktan sonra svchost.exe'nin karşısında PC kullanıcı adını yazdığını gördüm. Bu çeşitli forumlardan sitelerden edindiğim bilgilere göre birnevi virüsmüş. Sonuç olarak ben bu virüsten nasıl kurtulabilirim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende en az 20 tane Svchost.exe çalışıyor ama hepsi local network tarafından çalıştırılıyor.

Avast | Free Antivirus ve VPN İndirin | %100 Ücretsiz ve Kolay
Svchost.exe virüs değildir.
Hayır virüstür, eğer local network tarafından çalıştırılmıyor ise kesinlik ile virüstür eğer yanlış anlamadıysam arkadaş Svchost.exe'nin karşısında kullanıcı adının yazdığını söylemiş buda demek oluyor ki çalışmakta olan Svchost.exe bir virüs.

Bende en az 20 tane Svchost.exe çalışıyor ama hepsi local network tarafından çalıştırılıyor.

Avast | Free Antivirus ve VPN İndirin | %100 Ücretsiz ve Kolay

Hayır virüstür, eğer local network tarafından çalıştırılmıyor ise kesinlik ile virüstür eğer yanlış anlamadıysam arkadaş Svchost.exe'nin karşısında kullanıcı adının yazdığını söylemiş buda demek oluyor ki çalışmakta olan Svchost.exe bir virüs.

1546726195343.png

via Technopat.net

svchost.exe'nin karşısında kullanıcı adı yazabilir, bu virüs olduğu anlamına gelmez.
O zaman dosya konumuna ve bellek kullanımına bakacak.
mcAfee live safe almayı düşünüyorum 1 yıllık bu iş görür mü?
Hayır deneme bile hiç bir işe yaramaz, sadece bu konu için demiyorum pek sağlam bir program değil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı