Windows 10 "System service exception" mavi ekran hatası

Aybat

Hectopat
Öncelikle merhaba,
Benim çözemediğim bir sorunum var benim PC daha önce Windows 7'ydi ve svchost.exenin yüksek RAM ve CPU kullanımını çözmeye çok uğraştım, her yolu denedim. Format bile işe yaramadı. Bende Windows 7 desteğinin biteceği son günler Windows 10'a geçtim ve şimdi de bilgisayarda hiç beklenmeyen kasmalar(Mozilla'da bile) ve ani mavi ekran hataları ile karşılaşıyorum. Mesela ayarlara girerken ayarlar yanıt vermiyor deyip bilgisayar komple donuyor. 3-4 dk sonra düzeliyor. Sinirimi bozan kısım ise çok eski oyunlarda donmalar hatta ve hatta GTA San Andreas'da bile donabiliyor denediğim çözümler: 1-işlemci değiştirdim 2-RAM değiştirdim 3-PSU değiştirdim 4-anakart değiştirdim 5-harddisk değiştirdim (2-3 defa) 6-dış kasayı değiştirdim 7-neredeyse bütün Anti-Virüs programlarını denedim hepsi temiz çıktı 8-güncellemelerin hepsini yükledim 9-prizi değiştirdim yani yapmadığım kaldı mı bilmiyorum soğutma olarak CPU, GPU ve 1 adet kasa fanı var sistem özelliklerim şu şekilde:

Anakart: Gigabyte 945GCM-S2L.
İşlemci: Intel Core 2 Duo CPU E4700 2.60GHz.
RAM: 2x2048=4 GB takılı ama 3GB kullanılabilir olarak görüyor.
Ekran kartı: ATI Radeon HD 3600 series 1GB 128 Bit.
Depolama: 300GB HDD+160GB HDD.

Başka bir bilgi isterseniz verebilirim/@Recep Baltaş yardım edin lütfen.
Bu arada son 3 günün mindump dosyasıda burada: Minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Efendim, sizin sisteminiz Windows 10'u kaldırmak için çok eski ve donanımları yetersiz. Yeni bir bilgisayar almanızda fayda var veya tekrardan Windows 7, Vista ve XP kullanmanızı öneriyorum.
Efendim, sizin sisteminiz Windows 10'u kaldırmak için çok eski ve donanımları yetersiz. Yeni bir bilgisayar almanızda fayda var veya tekrardan Windows 7, Vista ve XP kullanmanızı öneriyorum.
Hepsinin dışında Windows 8.1 sizin için daha uygun olacaktır. Daha uzatılmış desteği sona ermedi.

Son düzenleme:
BIOS'u güncelleyip Windows 7'ye dönersem svchost.exe düzelir mi? Onun yüzünden Windows 10'a geçtim. Bu arada parçalar elimde olduğu için değiştirme imkanım vardı

Svchost.exenin RAM kullanımı 2 GB'a yakın, işlemci kullanımı ise %70'lerde idi o yüzden bilgisayarda işlem yapamıyordum. Birkaç defa format attım ama işe yaramadı.

Yüksek çıkıyor diye format neden attınız işte sorun orada. Sorun varsa araştırısın formatla her şey düzelmez. Yükske çıkıyorsa yetmiyordur farklı işlem açıktır gereksiz şeyler açıktır bunları çözmeden direkt format atmışsın. O yüzden dönersem filan demeyi bırakıp söyeneni yapın.

"Windows 7'ydi ve svchost.exenin yüksek RAM ve CPU kullanımını çözmeye çok uğraştım, her yolu denedim. Format bile işe yaramadı. Bende Windows 7 desteğinin biteceği son günler Windows 10'a geçtim"

Çözmeye uğraştım her yolu denedim olmayınca format attım bunu üstte belirtmiştim şimdi tekrardan windows 7 ye dönüyorum sonra biosu güncelleyeceğim gelişmeler hakkında bilgi veririm.
Biraz işlerim vardı geri dönemedim kusura bakmayın.
Ben BIOS'u güncelledim Windows 10'da denedim yine aynı şekilde çöktü sonra Windows 7 Ultimate X64 Bit format attım ilk 5-6 dk hızlı çalışıyor sonra tabii yine svchost.exe yüksek RAM kullanımı yüzünden kasmalar oluşmaya başlıyor Windows 7 orijinal lisanslı ama hâlâ kasıyor buyrun bu da Kanıtı bu bilgisayara 2-3 aydır uğraşıyorum yok mu bilen biri?
Yeni mesaj yerine üsttekiyle birleştirmişim nasıl oldu bilmiyorum.
Biraz işlerim vardı geri dönemedim kusura bakmayın.
Ben BIOS'u güncelledim Windows 10'da denedim yine aynı şekilde çöktü sonra Windows 7 Ultimate X64 Bit format attım ilk 5-6 dk hızlı çalışıyor sonra tabii yine svchost.exe yüksek RAM kullanımı yüzünden kasmalar oluşmaya başlıyor Windows 7 orijinal lisanslı ama hâlâ kasıyor buyrun bu da Kanıtı bu bilgisayara 2-3 aydır uğraşıyorum yok mu bilen biri?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı