Windows 10 "SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION" Hatası

boneless

Kilopat
Yeni bir sistem kurdum. İlk başta crackli Windows kurmuştum. Durmadan mavi ekran hatası alıyordum. Ben de SSD ve Windows 10 Home aldım. Ama hâla yüksek grafikli bir oyun oynarken SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION durdurma kodlu mavi ekran hatası alıyorum. minidump dosyasını paylaşıyorum bir bakar mısınız ?

minidump.rar

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba varsayımlar üzerine konuşuyorum.
Büyük ihtimal donanım uyumsuzluğundandır.
Ekran Kartı uyumsuzluğu gibi sözlerinizden anlaşılan.
  • Dxgkrnl.sys mavi ekran hatalarınız büyük ihtimalle bozuk ya da güncel olmayan bir aygıt sürücüsü ile ilgilidir. Sürücüler, birçok nedenden ötürü bir gün çalışırken diğer gün bir anda çalışmayı durdurabilir. İyi haber, BSOD sorunlarını genellikle sadece aygıt sürücünüzü güncelleyerek onarabilecek olmanızdır.

Lütfen Dikkat: dxgkrnl.sys dosyanız donanım sürücüleri sorunlarıyla ilgili olmayabilir; ancak bilgisayarınızdaki aygıt sürücülerinin güncel olmasını sağlamak PC performansınızı maksimize etmek için daima iyi bir fikirdir.
  • dxgkrnl.sys DURDURMA hatanızın bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım bulaşmış olmasıyla ilişkisi olabilir. Bu kötü niyetli davetsiz misafirler, SYS ile ilişkili dosyalara zarar verebilir, onları bozabilir ve hatta silebilir. Ayrıca, yaşadığınız dxgkrnl.sys hatasının kötü niyetli yazılım programının bir bileşeni olma ihtimali de vardır.

• Sistem Dosyası Denetleyicisi, Windows sistem dosyalarındaki (dxgkrnl.sys ile ilişkili olanlar da dahil) bozuklukları aramanızı ve geri yüklemenizi sağlayan, Windows'ta bulunan kullanışlı bir araçtır. Sistem Dosyası Denetleyicisi, SYS veya diğer bir kritik sistem dosyasında bir sorun bulursa, sorunlu dosyayı otomatik olarak değiştirmeye çalışır.
    Sistem Dosyası Denetleyicisi nasıl çalıştırılır (Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10):
    1. Başlat düğmesini tıklatın.
    2. Arama kutusuna "command" yazın. Henüz ENTER tuşuna BASMAYIN!
    3. Klavyenizdeki CTRL-Shift tuşlarını basılı tutarken, ENTER tuşuna basın.
    4. Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.
    5. Evet'i Tıklatın.
    6. Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.
    7. "sfc /scannow yazın ve ENTER tuşuna basın.
    8. Sistem Dosyası Denetleyicisi, dxgkrnl.sys ve diğer sistem dosyası sorunlarını tarayacaktır (sabırlı olun - sistem tarama zaman alabilir).
    9. Ekrandaki komutları takip edin.
  • Her ne kadar depolamayla alakalı dxgkrnl.sys mavi ekran hatalarının çoğu sabit disk sürücüleri veya depolama denetleyicisiyle ilgili sorunlardan kaynaklansa da, bazı durumlarda BSOD'ler sabit sürücü bozulmalarıyla ilişkilendirilebilir.
    Zamanla, bilgisayarınızın tekrarlanan, istemsiz kötü kullanımı sabit diskte hata oluşturabilir. Düzgün olmayan kapatmalar, programların 'hard' kapatılması, yazılım yüklemesinin eksik ya da bozuk olması (örn. Windows 8 Consumer Preview ISO images), Microsoft donanım hatası ve elektrik kesintileri dosya sisteminizi ve depolanmış verilerinizi bozabilir. Bunun sonucunda, dxgkrnl.sys ile ilişkili mavi ekran hataları yaşayabilirsiniz.
    Microsoft, sabit disk bozulmasını taramak ve onarmak üzere, "chkdsk" (Disk Denetle") adlı kullanışlı bir yardımcı program eklemiştir. dxgkrnl.sys DURDURMA hatasını önceki sorun giderme hataları çözümleyemediyse, "chkdsk"i çalıştırmak BSOD'nizin nedenini ortaya çıkarabilir ve onu onarabilir.
    chkdsk” nasıl çalıştırılır (Windows XP, Vista, 7, 8 ve 10):
    1. Başlat düğmesini tıklatın.
    2. Arama kutusuna "command" yazın. Henüz ENTER tuşuna BASMAYIN!
    3. Klavyenizdeki CTRL-Shift tuşlarını basılı tutarken, ENTER tuşuna basın.
    4. Bir izin iletişim kutusu ile sizden izin istenecektir.
    5. Evet'i Tıklatın.
    6. Yanıp sönen imlecin bulunduğu bir kara kutu açılacak.
    7. "chkdsk yazın ve ENTER tuşuna basın.
    8. "chkdsk", dxgkrnl.sys DURDURMA hatalarına neden olabilecek sabit disk bozulması için taramaya başlayacaktır.
    9. Ekrandaki komutları takip edin.
  • Bazen, donanımla alakalı dxgkrnl.sys mavi ekran hataları, bellek (RAM) bozulmasından kaynaklanabilir. Bilgisayarınız rasgele yeniden başlatılıyorsa, başlatırken "bip" kodu alıyorsanız veya bilgisayarınız başka nedenlerle kilitleniyorsa (dxgkrnl.sys BSOD hatalarına ek olarak), muhtemelen belleğiniz bozuktur. Aslında, Windows'taki uygulama kilitlenmelerinin %10'u bellek bozulmasından kaynaklanmaktadır.
    Bilgisayarınıza kısa bir süre önce bir bellek eklediyseniz, dxgkrnl.sys hatasının ondan kaynaklanmadığına emin olmak için, belleği geçici olarak çıkarmanızı öneririz. Eğer bu eylem BSOD'nizi çözümlüyorsa, sorunun kaynağı bellek demektir. Bu nedenle, belleğiniz ya uyumsuz ya da bozuktur. Eğer durum buysa, yeni bellek modüllerinizi değiştirmeniz gerekir.
    Yeni bir bellek eklemediyseniz sıradaki adım, bilgisayarınızın varolan belleği üzerinde tanılama testi yapmaktır. Bellek testi, sabit bellek hataları ve zaman zaman ortaya çıkan hatalar için tarama yapar; bu hatalardan biri dxgkrnl.sys mavi ekranınıza neden oluyor olabilir.
    Windows'un daha yeni sürümlerinde Windows Bellek Tanılama Aracı bulunsa da, onun yerine Memtest86 kullanmanızı şiddetle öneririm. Memtest86, Windows'un içinde çalışmak zorunda olan diğer test programlarının aksine, BIOS tabanlı bir bellek test etme programıdır. Diğer programlar yazılımın, işletim sisteminin ve diğer çalışan programların yer aldığı bellek bölümünü test edemezken, bu program sayesinde dxgkrnl.sys hataları için TÜM belleğinizi test edebilirsiniz.
    Memtest86, dxgkrnl.sys DURDURMA hatalarına neden olan bellek bozulmasını tarayacak şekilde nasıl çalıştırılır:
    • Kullanılmamış bir USB flash sürücü alın ve onu bilgisayarınıza takın.
    • İndir Windows MemTest86 USB görüntüsü.
    • Görüntü dosyasına sağ tıklayın ve "Buraya Çıkarın" seçeneğine tıklayın. Dosya klasörünü kolayca ulaşabileceğiniz herhangi bir yere çıkarın (örn. Masaüstü).
    • Ayıklanan klasörde, imageUSB aracını çalıştırın ve takılı USB sürücünüzü seçerek onu önyüklenebilir sürücü haline getirin. UYARI: bu eylem USB sürücüsündeki tüm veriyi silecektir.
    • Şimdi Memtest86 USB'nize yüklenecek; dxgkrnl.sys hatalarının olası kaynaklarını test etmeye hazırsınız.
    • USB sürücüsü takılıyken, Bilgisayarınızı Yeniden Başlatın
    • Memtest86, bellek bozulması testine başlayacaktır.
    • Ekrandaki komutları takip edin.
    • Yukarıdaki tüm adımlar başarısız olduysa ve Memtest86 bellek bozulması bulduysa, dxgkrnl.sys mavi ekran hatası muhtemelen bozuk bellekle alakalıdır. Eğer durum buysa, dxgkrnl.sys BSOD'lerini çözümlemek için bozuk belleği değiştirmeniz gerekir.
    • Alıntı : Dxgkrnl.sys Mavi Ekran Hataları (BSOD) nasıl düzeltilir

18.01.2019 da iade süresi bitiyor. 1 hafta içinde sorunu, attığım minidump dosyasından bulabilir misiniz? Yazdıklarınızı deneyeceğim.

Sistemim :
Sapphire Nitro+ RX 570 4gb 256 bit
Ryzen 5 1600x
Gigabyte GA_AX370M Gaming 3
GSKILL 1x8GB RipjawsV DDR4 3200Mhz
WD Blue 3,5" SATA III 6Gb/s 7200 RPM 1 TB
TOSHIBA OCZ 240GB TR200 Sata 3.0 SSD
CROSSHAIR 650VS

18.01.2019 da iade süresi bitiyor. 1 hafta içinde sorunu, attığım minidump dosyasından bulabilir misiniz? Yazdıklarınızı deneyeceğim.

Sistemim :
Sapphire Nitro+ RX 570 4gb 256 bit
Ryzen 5 1600x
Gigabyte GA_AX370M Gaming 3
GSKILL 1x8GB RipjawsV DDR4 3200Mhz
WD Blue 3,5" SATA III 6Gb/s 7200 RPM 1 TB
TOSHIBA OCZ 240GB TR200 Sata 3.0 SSD
CROSSHAIR 650VS
Ürünü iade imkanınız varsa;
İade edin.
Daha sağlıklı birşeyler alın.

Ürünü iade imkanınız varsa;
İade edin.
Daha sağlıklı birşeyler alın.

Sıkıntı çıkaran parça tam olarak hangileri?
+ olarak
Başarısız : dxkml.sys
vardı.
Sorunun neyden olduğunu buldum. 8 GB 3200 mhz RAM yüksek oyunları karşılamıyor. 1 tane daha RAM alım sorunu çözeceğim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı