Windows 10 Takılma Sorunu

krauen

Decapat
Daha fazla  
Selamlar, RX570 ekran kartım ve Ryzen 5 1600X işlemciye sahibim. Bunlar da dahil olmak üzere her şeyi güncel kullanıyorum. Ama sebepsizce her şeyde takılma mevcut. Video izlerken masaüstünde dolaşırken vs. sürekli saliselik de olsa takılmalar oluyor. Windows 10'da sıkıntı var diye düşünüyorum, nasıl temiz format atabilirim?

Ryzen 5 1600X kullanıyorum. Asus GeForce GTX1050 Ekran kartımın sürücüsünü güncelledikten sonra Youtube videolarında mause'u oynatınca ekranda saliselik kararmalar oluşuyordu. Sorunu ''eski sürücüye geri dön'' yaparak çözmüştüm. Bu arada amma fiyatı artmış kartın da ya. Yarı fiyatına almıştım Vatan Bilgisayar'dan.

Öncelikle bu tarz problemlerin sebebini tam olarak anlayabilmemiz için sisteminizin tüm bileşenlerinin marka ve modellerini özellikleriyle beraber yazmanız gerekir. Bu tarz problemler genelde SSD ya da RAM kaynaklı olur. Sorun eğer macununuz yeniyse, işlemciniz ya da ekran kartınızda değil.

Öncelikle bu tarz problemlerin sebebini tam olarak anlayabilmemiz için sisteminizin tüm bileşenlerinin marka ve modellerini özellikleriyle beraber yazmanız gerekir. Bu tarz problemler genelde SSD ya da RAM kaynaklı olur. Sorun eğer macununuz yeniyse, işlemciniz ya da ekran kartınızda değil.
500gb wd ssd.
8gb 3000mhz corsair ram.
b450m pro m2-v2 anakart.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı