Windows 10 tamamen Almanca olmuyor

Vater Unser

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Aarkadaşlar bugün ilk defa denediğim bir şeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Windows 10'umun dilini Türkçe'den Almanca'ya çevirdim fakat %100 Almanca olmadı. Yeniden başlattığımda bunu fark ettim, ve masaüstünde bazı öğeler halen Türkçe. Örneğin; Hoparlör %100, İlk açılışta, Tarih, Gün ,Ay halen Türkçe ve en önemlisi de bilgisayarı yeniden başlattığımda lütfen bekleyin yazısı çıkmaya devam ediyor yani o da Almanca değil. Bu sorunun çözümünü bilen var mı? Yarı Almanca, Yarı Türkçe kullanıyorum bilgisayarı maalesef. Çözüm arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Amcam Almanya'dan aldığı bilgisayarı İngilizce'ye çevirdiğinde aynı durumla karşılaştı. İnternette İngilizce kaynaklara bile baksam da format dışında bir çözümünü bulamadım. Bu tip şeyler klavye dilini değiştirince bile oluyor. Ek olarak Rusça ekledim. Mayın tarlasındaki başarımlar Rusça oldu. Windows oyun çubuğu (ya da adı her ne ise) başlat menüsünde Rusça.

Arkadaşlar kusura bakmayın cezam vardı hemen cevap veremedim. @LayThese dostum maalesef o yöntem çözüm olmadı zaten öyleydi, @Vavien. dostum sysprep.exe adında çözüme benzer birşey denedim fakat çözülmedi. @Elysiony dostum 3.parti yazılım dediğin sysprep.exe denedim Windows yazılımı düzeliyor yazıyordu kaynakta fakat çözülmedi, Halen bazı şeyler Türkçe maalesef. Aramaya devam ediyorum fakat tek çözüm format atmak gibi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı