Windows 10 Tanımlanamayan Ağ Hatası Çözümü

Remous

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Arkadaşlar özellikle Windows 10 a geçtiğimden beri sürekli bir hata ile uğraşıyorum. Umarım benim gibi bir çok kullanıcı da bu tanımlanamayan ağ hatasını yaşıyordur. Özellikle Windows 10 da olduğu için konuyu buraya açtım. Şimdi çözüme geçelim.

Öncelikle arama kısmına CMD yazarak komut sistemini açıyoruz. Burada yapmamız gereken bilgisayarı başka bir İP almasını istemek, DNS değiştirmesini istemek gibi. Telefondan DNS lere bakıp değiştirmek yerine otamatik bir şekilde bilgisayar kendisi değiştirebilir.
Buraya '' ipconfig/flushdns'' yazıp enter tuşuna basarsanız komut uygulanacaktır. Bu olduktan sonra bağlı olduğunuz ağdan çıkın ve geri girin. Eğer sorun çözülmediyse ''ipconfig/release'' komutunu girin. Bu sefer yeniden girip çıkın. Olmaz ise ''ipconfig/renew'' komutunu girin.

Ben bu üç komutu girip ağdan çıkıp girdiğimde işe yarıyor. Birde şunu belirtmek istiyorum. ''ipconfig/release'' ve ''ipconfig/renew'' komutları İP adersinizi değiştirir. Neyse. Yorumlarınızı bekliyorum:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı