Windows 10 tanımlanamayan ağ sorunu

crixus1940

Hectopat
Arkadaşlar merhaba 4 gündür tatildeydim eve geldim bilgisayarı açtım internetin olmadığını fark ettim. Telefondan Wi-Fi'ye bağlandım bir sorun yoktu. Ethernet kablosunu söküp taktım yine bir şey değişmedi. En son modeme reset attım ama hala tanımlanamayan ağ hatası diyor? Ben bunu nasıl düzeltebilirim?

Arkadaşlar merhaba 4 gündür tatildeydim eve geldim bilgisayarı açtım internetin olmadığını fark ettim. Telefondan Wi-Fi'ye bağlandım bir sorun yoktu. Ethernet kablosunu söküp taktım yine bir şey değişmedi. En son modeme reset attım ama hala tanımlanamayan ağ hatası diyor? Ben bunu nasıl düzeltebilirim?
Başlat > Ayarlar > Ağ ve İnternet > Ağ sıfırlama yolunu izleyin.

Denedim olmadı. Sorunları gider diyince "Ethernet" geçerli bir IP yapılandırmasına sahip değil. Düzeltilmedi X hatasını alıyorum
Aşağıdaki çözümü deneyin. Ek olarak sisteminizde Antivirüs varsa kaldırın.

Kod:
Başlat tıklayın ve buraya CMD yazdığınızda arama sonucu olarak gelen Komut İstemi dosyasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut İstemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınız teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sisteminizde yüklü olan Antivirüs uygulamasını sistemden kaldırdıktan sonra test ediniz.

Bütün ağ donanımlarınızın sürücülerini ve BIOS yazılımını güncelledikten kontrol ediniz. Ayrıca modem yazılımınızıda güncellemenizi öneririm.

cmd yi yönetici olarak çalıştırın :
ipconfig /all
ipconfig/renew
ipconfig/flushdns

diger adımda sorun gidermeyi kullanabilirsiniz bu adımlar da olmazsa bilgisayarınızı sıfırlayarak yeniden deneyin

1- bu bilgisayara sağ tıklayıp özellikleri açın.
2- özelliklerden sol tarafta olan aygıt yöneticisine tıklayın.
3-ağ bağdaştırıcılarına tıklayın.
4-atheros L2 Fast Ethernet 10/100Base-T denetleyicisine sağ tıklayıp özellikler bölümüne gelin.
5-gelişmiş bölümünden ağ adresine tıklayın.
6- burada 00E012345678 değer verin.

Bununla birlikte sorunun kalkmış olması gerekmektedir.

Yeni konular

Geri
Yukarı