Windows 10 tehdit hizmeti durduruldu

Dt_Mby

Hectopat
Windows Defender'da virüs korumasını açamıyorum. Win 10 Pro kullanıyorum bunu çözdüğünü soyleyen bir sürü video ızleyıp söylenenlerı yaptım. Bu sorunu çözemiyorsak bana bir antivirüs programı önerir misiniz? Demosuyla falan uğraşmayacağım.

1605313213074.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba!

İşleminizle ilgili olarak, lütfen Windows Defender bozuk olup olmadığını doğrulamak için SFC aracını deneyiz. Sistem Dosyası Denetçisi (SFC) aracı sistemde bozuk dosyalarını onarır.

Sorunun devamında, Güvenlik Merkezi hizmeti yeniden başlatınız.

1- Windows + R tuşuna basınız . Buradan Çalıştır (RUN) açılacaktır.

2- Çalıştır iletişim kutusuna "services.msc" yazın ve ENTER tuşuna basınız.

3- Güvenlik Merkezi (Securıty Center) için arama yapiniz.

4- Güvenlik Merkezi (Securıty Center) sağ tıklayıp ve tekrar başlatınız.

Çakışan kayıt defteri girdisini silme işlemi için:

Bazı malwares gerçek antivirüs çalışmasını engelleyen kayıt defterindeki kötü amaçlı kayıtları ekler. Bu girdileri kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

1- Windows + R tuşuna basınız . Buradan Çalıştır (RUN) açılacaktır.

2- Çalıştır iletişim kutusuna 'regedit' yazıp Başlatınız. Bu Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni açar.

3- Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options. gidiniz.

4- Burada MSASCui.exe, MpCmdRun.exe yada MsMpEng.exe herhangi bir girdi bulunuyorsa, sağ tıklayıp siliniz. Eğer herhangi bir bu giriş bulamazsanız o zaman bu normaldir ve bir şey yapmana gerek yoktur.

Umarım belirtiğim adımlar sorununuzun çözümüne yardımcı olur.

Kaynak: Windows Defender tehdit hizmeti durdu

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba!

İşleminizle ilgili olarak, lütfen Windows Defender bozuk olup olmadığını doğrulamak için sfc aracını deneyiz. Sistem Dosyası Denetçisi (SFC) aracı sistemde bozuk dosyalarını onarır.

sorunun devamında, güvenlik merkezi hizmeti yeniden başlatınız.

1- Windows + r tuşuna basınız. Buradan çalıştır (run) açılacaktır.

2- çalıştır iletişim kutusuna "services.msc" yazın ve enter tuşuna basınız.

3- güvenlik merkezi (Security Center) için arama yapiniz.

4- güvenlik merkezi (Security Center) sağ tıklayıp ve tekrar başlatınız.

Çakışan kayıt defteri girdisini silme işlemi için:

Bazı malwares gerçek antivirüs çalışmasını engelleyen kayıt defterindeki kötü amaçlı kayıtları ekler. Bu girdileri kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyiniz:

1- Windows + r tuşuna basınız. Buradan çalıştır (run) açılacaktır.

2- çalıştır iletişim kutusuna 'regedit' yazıp başlatınız. Bu kayıt defteri düzenleyicisi'ni açar.

3- kayıt defteri düzenleyicisi'nde, HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image file execution options. gidiniz.

4- Burada MSASCui.exe, MpCmdRun.exe ya da MsMpEng.exe herhangi bir girdi bulunuyorsa, sağ tıklayıp siliniz. Eğer herhangi bir bu giriş bulamazsanız o zaman bu normaldir ve bir şey yapmana gerek yoktur.

Umarım belirtiğim adımlar sorununuzun çözümüne yardımcı olur.

İlk çözüm yolunda çalışıyor yazıyodı ikincide ise kayıt defterinde 'currentversion 'adlı konuma kadar gidebildim altında 'ımage file execution options.'Şeklinde bir dosya yoktu yardımınız için teşekkurler vazgeçip antivirüs indiriyorum.

Kaspersky Free. Her zamanki gibi tek geçerim :)

Hemen indiriyorum.

Geri
Yukarı