Windows Defender "Tehdit hizmeti durduruldu." Hatası

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: AMD Ryzen 5 5600X

GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER GAMING OC 6GB

Motherboard: ASUS Prime B450M-A II

RAM: GSKILL 16GB (8x2GB) Ripjaws V Red 3000MHz CL16

SSD: XPG SX8200 PRO 512GB

Case & PSU: THERMALTAKE V200 600W 80Plus

Monitor: ASUS TUF GAMING 24.5" VG258QM 280Hz 0.5ms
Merhaba, uzun bir süredir uğraştığım ne yaparsam yapayım(format atmak win 10/11 home/pro, defenderı tamamen kapatmak vs vs) çözemediğim bir sorunum mevcut.
Windows defenderın sağ alttaki logosu kullananlarda default olarak yeşil tikli bir şekildedir fakat benimkinde kırmızı bir çarpı işareti var ne yaparsam yapayım çözülmüyor geçici bir süreliğine yeşil oluyor fakat sonra tekrar kırmızıya dönüyor "Virüs Tehdit Koruması" başlığı altında "Tehdit hizmeti durduruldu. Şimdi yeniden başlatın." yazıyor fakat şimdi yeniden başlat dediğimde işe yükleniyor gözüküyor ve daha sonra hata veriyor görselleri ekleyeceğim yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Valorant ile geçimimi sağlayan biri olarak bu sorunla bağlantılı mı bilmiyorum fakat valorantta da system error hatası alıyorum ve ne zaman valorantta system error hatası alsam windows defender sağ altta kırmızı çarpı olarak duruyor. Valorantta yaşadığım hata için; Valorant "System error" hatası

Eklemeyi unutmuşum benim isteğim windows defender mutlaka çalışsın değil benim isteğim herhangi bir sorun yaşamayayım oyunun ortasında oyunum kapanmasın veya bilgisayarı kullanırken gariplikler yaşamayayım onun dışında windows defender olsa da oluur olmasa da olur...

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    40,3 KB · Görüntüleme: 37
  • Desktop Screenshot 2023.02.02 - 01.39.15.68.png
    Desktop Screenshot 2023.02.02 - 01.39.15.68.png
    13,3 KB · Görüntüleme: 34
  • resim_2023-02-02_014026897.png
    resim_2023-02-02_014026897.png
    205,2 KB · Görüntüleme: 32
Bağlantıdan Bitdefender'in ücretsiz sürümünü kurun ve yükleyin.

Yükledikten sonra üyelik oluşturmanızı isteyecek onları da halledin. Bunları yaptıktan sonra Defender'in tüm hizmetleri kapanacaktır. Ayrıca Windows güncellemelerini eksiksiz yapın. Güncel olmayan sistemlerde güvenlik araçları falan düzgün çalışmıyor. Windows ve uygulamalar bu konuda artık çok katı.

Ayrıca IOBit ürünü kullanıyorsanız kaldırın. Simgelerden birini IOBit uygulamalarına benzettim. Değilse bu yorumu görmezden gelebilirsiniz. IOBit ürünlerini tavsiye etmiyoruz. Eğer uygulama kaldırma aracını kullanıyorsan bağlantıdaki araç daha detaylıdır.

Bağlantıdan Bitdefender'in ücretsiz sürümünü kurun ve yükleyin.

Yükledikten sonra üyelik oluşturmanızı isteyecek onları da halledin. Bunları yaptıktan sonra Defender'in tüm hizmetleri kapanacaktır. Ayrıca Windows güncellemelerini eksiksiz yapın. Güncel olmayan sistemlerde güvenlik araçları falan düzgün çalışmıyor. Windows ve uygulamalar bu konuda artık çok katı.

Ayrıca IOBit ürünü kullanıyorsanız kaldırın. Simgelerden birini IOBit uygulamalarına benzettim. Değilse bu yorumu görmezden gelebilirsiniz. IOBit ürünlerini tavsiye etmiyoruz. Eğer uygulama kaldırma aracını kullanıyorsan bağlantıdaki araç daha detaylıdır.
teşekkür ederim dediklerinizi deneyeceğim windows update neredeyse her gün kontrol eden biriyim fakat IOBit hakkında bir bilgim yok o ne oluyor tam olarak?

sistemimde olan bütün şeyler bunlar

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-02_020253863.png
    resim_2023-02-02_020253863.png
    38 KB · Görüntüleme: 27
Görev çubuğundaki bir simgeyi benzettim. Sizin sisteminizde IOBit firmasına ait bir uygulama bulunmuyor.

Belirttiğim gibi Bitdefender ücretsiz sürümünü kurunca Defender illetinden kurtulursunuz. Ayrıca ücretli antivirüs kullanabilirim diyorsanız Norton 360 Standart ya da Kaspersky Internet Security ürünlerine göz atabilirsiniz.

Görev çubuğundaki bir simgeyi benzettim. Sizin sisteminizde IOBit firmasına ait bir uygulama bulunmuyor.

Belirttiğim gibi Bitdefender ücretsiz sürümünü kurunca Defender illetinden kurtulursunuz. Ayrıca ücretli antivirüs kullanabilirim diyorsanız Norton 360 Standart ya da Kaspersky Internet Security ürünlerine göz atabilirsiniz.
pekii dediğiniz uygulamayı kullanmam sizce yaşadığım sorunları çözecek mi daha da önemlisi windowsun kendi uygulamasından neden böyle bir hata alıyor olabilirim bunun çözümü yok mu

Sistemsel bir bozulma gibi duruyor. Windows uygulamaları, hizmetleri ve işlemleri birbirine örümcek ağı gibi bağlı olduğundan, küçük bir ayar bozulmasında sorunlar birbiri ardına geliyor.

İstiyorsanız Windows onarma yöntemlerini deneyebilirsiniz ama genellikle bir çözüm sağlamıyorlar.

Genellikle sistemsel sorunların çözümleri temiz kurulum yapmaktan geçiyor. Fazla uygulamanız, özel dosyalarınız yoksa en ideal çözümdür. Ama her türlü temiz kurulumdan sonra Defender yerine başka bir antivirüs kullanmanızı öneririm. Defender aynı Microsoft Store gibi bence Windows'un içerisindeki en kötü işlerden biri.

Defender'i farklı araçlar ile tamamen devre dışı bırakabilirsiniz ama bunu önermiyorum. Bu çağda en kötü bir güvenlik aracınız, tarayıcı uzantınız vb. olsun.

Sistemsel bir bozulma gibi duruyor. Windows uygulamaları, hizmetleri ve işlemleri birbirine örümcek ağı gibi bağlı olduğundan, küçük bir ayar bozulmasında sorunlar birbiri ardına geliyor.

İstiyorsanız Windows onarma yöntemlerini deneyebilirsiniz ama genellikle bir çözüm sağlamıyorlar.

Genellikle sistemsel sorunların çözümleri temiz kurulum yapmaktan geçiyor. Fazla uygulamanız, özel dosyalarınız yoksa en ideal çözümdür. Ama her türlü temiz kurulumdan sonra Defender yerine başka bir antivirüs kullanmanızı öneririm. Defender aynı Microsoft Store gibi bence Windows'un içerisindeki en kötü işlerden biri.

Defender'i farklı araçlar ile tamamen devre dışı bırakabilirsiniz ama bunu önermiyorum. Bu çağda en kötü bir güvenlik aracınız, tarayıcı uzantınız vb. olsun.
anlıyorum yazdıklarınız için çok teşekkür ederim fakat defalarca temiz kurulum yaptım buna rağmen hala aynı sorunları yaşıyor olmak beni şaşırtıyor bu neyden kaynaklanabilir anlamlandıramıyorum en son şu videodaki regeditten yapılan işlemi uyguladım videodaki bahsi geçen "DisableAntiSpyware" adlı dosya bende hiç yoktu (işin garibi daha bugün format attım böyle bir dosya nasıl yüklenmemiş olabilir) onu oluşturdum ve değerini de 0 yaptım şu an o şekilde deniyorum

sfc scannow yaptım ve bozuk dosyalar bulup onardığını yazdı yanlış çevirmediysem daha yeni format atılmış temiz kurulum yapılmış bir sistemde böyle bir sorun neden yaşanıyor olabilir

Dosya Ekleri

• resim_2023-02-02_031049457.png
    resim_2023-02-02_031049457.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Anlıyorum yazdıklarınız için çok teşekkür ederim fakat defalarca temiz kurulum yaptım buna rağmen hala aynı sorunları yaşıyor olmak beni şaşırtıyor bu neyden kaynaklanabilir anlamlandıramıyorum en son şu videodaki regeditten yapılan işlemi uyguladım videodaki bahsi geçen "DisableAntiSpyware" adlı dosya bende hiç yoktu (işin garibi daha bugün format attım böyle bir dosya nasıl yüklenmemiş olabilir) onu oluşturdum ve değerini de 0 yaptım şu an o şekilde deniyorum.
"DisableAntiSpyware" yöntemi artık çalışmıyor diye hatırlıyorum ben, ondan kaynaklı o yöntemle devre dışı bırakamamış olabilirsiniz.

"DisableAntiSpyware" yöntemi artık çalışmıyor diye hatırlıyorum ben, ondan kaynaklı o yöntemle devre dışı bırakamamış olabilirsiniz.
o dosya varmış ben yanlış yere bakmışım sorun onunla alakalı değilmiş hala devam ediyor maalesef…

anakarttan kaynaklanabilir mi bu sorun acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı