Windows 10 Temiz Kurulum Sonrası Etkinleştirilebilir mi?

Kilopat
Yer
İzmit
Daha fazla  
Merhaba, 2-3 hafta önce masaüstü bilgisayarımı Windows 10'a geçirdim hiçbir sıkıntı yoktu ben genelde virüs programı yüklemem Windows Defender bana yeterdi. Ama bugün film izleyecektim siteleri dolaşırken bir şey indirdi ve bu program onlarca program kurdu sile sile artık ciğerim soldu, virüs tarayıcıları mahvediyor anasayfasını kendisi ayarlıyor ve kafasına göre reklamlar ayarlıyor adblock olsun diğer uzantılar ve Windows Defender'i engelledi Kıs2015 ile taratsam da düzelmiyor o yüzden temizinden format atayım dedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buradaki gibi bir format USB'si hazırlarsam ürün anahtarım gider mi, yani deneme sürümü mü yüklenir? Çünkü Windows 8.1 orijinal kullanıyordum ve Windows 10'a yükselttim, bu format ürün anahtarımı kaybettirir mi ?

İlk sefer güncelleme şeklinde geçmek gerekli. Daha sonra temiz kurulum yapabilirsin. Donanıma göre lisanslama yapıyor. Etkinleşir bir sorun olacağını düşünmüyorum.

Evet ordaki

Arkadaşlar ben dosyalarımı saklamayacağım yani sıfırdan kurulum yapıcam o yüzden bıosa mı girip yapmam gerekiyor yoksa bilgisayar açık iken USB'yi takıp ordanmı yapmam gerekiyor Windows 8.1 biliyorum ama Windows 10 olduğu için ilk defa yapıyorum.

Dosya Ekleri

• Etkinleştir.png
    Etkinleştir.png
    230,7 KB · Görüntüleme: 327
Yükselttikten sonra aktivasyon durumunu kontrol ettiniz mi? Önceden aktivasyon olmadan temiz kurulumda aktivasyon olmaz. Daha önce aktivasyon yaptıysanız ve kurulum yaptığınız Windows 10 sürümü uyuşuyorsa (örneğin Windows 10 Pro ise Pro kurulum USB'si gerekli) aktivasyonda sıkıntı çıkmaması gerekiyor. Biraz bekleyin bir süre sonra aktivasyon başarılı olabilir. Windows 10 Media Creation Tool kullanıp kurulumları yaparsanız daha kesin sonuca ulaşırsınız. İndirdiğiniz başka kaynaklarda iso dosyalarıyla oynanmış olabilir. Bu saatten sonra Media Creation Tool dışındaki kaynaklara insanların itibar etmemesi gerekir. Forumda da RTM kurulumu için linkler veriliyor gerek yok. Microsoft'un sunduğu yol varken insanları mega gibi sitelere yönlendirmeye gerek yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı