Windows 10 temiz kurulum

Böyle bir durum söz konusu değil. Etkinleştirme yapmadığın sürece Windows'un bazı özelliklerini kullanamayacaksın. Sağ alt köşede oyunlarda dahil sürekli "Windows'u etkinleştir" yazısı görünür. Bu şekilde de Windows'u etkinleştirmeden kullanabilirsin.
Son olarak 2 sorum var:
1. tekrar soruyorum bilgisayarımda UEFI falan yok. Bu durumda rufusla iso'yu UEFI olarak USB'ye yazdırırsam, yine de boot edip Windows 10'u sorunsuz kurar mı? Hangisi ile biçimlendirmeliyim: NTFS mi FAT32 mi ya da diğerleri mi? Hangisi?(laptopum: Dell N5110 15R)
2. Şu anda HDD kulkanıyorum. İlerde SSD alıp sistemi birebir SSD'ye klonlarsam lisansım falan her şeyim olduğu gibi SSD'ye taşınır mı?

Bilgisayarınızın UEFİ desteği yok. MBR kurulum yapacaksınız.
Rufus ile flash bellek oluştururken Disk Bölüm Düzeni'ni BIOS ya da MBR için UEFI Bölüm Düzeni yapıp, Dosya Sistemi'ni NTFS yapmanız gerekiyor.
OEM keyiniz anakarta gömülür, depolama birimine değil. İstediğiniz kadar HDD değiştirin, yine de OEM keyiniz geçerli olacaktır. Klonlama yapmanız durumunda da OEM keyiniz gitmeyecektir. Ancak ben klonlamayı önermiyorum.

Eğer önceden bilgisayarında gömülü bir Windows Lisansı varsa ve orijinal medyasından kurulum yaparsan otomatik olarak etkinleştirme yapacaktır. Ancak aynı Windows sürümünü örneğin Windows 7 Home Premium lisansın varsa aynı sürümü farklı bir medyadan kurduğun zaman "Bilgisayarım>Özellikler" den bilgisayarına ait orijinal lisansı tekrar girmen gerekecektir. Her şekilde üzerindeki lisansını kullanabilirsin. Ancak belirttiğim gibi sürümleri birebir aynı olmalı. Home Premium lisansın varken Ultimate kullanamazsın.

Windows 10 olarak netten aldığın OEM key ise mail yoluyla gelir ve mailde etkinleştirme klavuzu da beraber iletilir. Bir kez etkinleştirme yapıldığı zaman sonraki kurulumlar da otomatik etkinleştirecektir.

Edit: Ops! cevap verilmiş görmedim kusura bakmayınız. Forumun yeni sürümü bana yaramadı.

@the.tebriz Klonlama sırasında herhangi bir şeye karışmadığınız sürece sorun olmaz. Ancak ben yine de temiz kurulum kadar başarılı olacağını düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı