Windows 10 temiz kurulum

EsatKa

Hectopat
Makaleler
2
Herkese merhaba, bilgisayarıma format stmak istiyorum ama bir türlü beceremedim, Technopat'ın videolarını falanda izledim ama olmuyor, ne yaparsam yapim USB'den boot ederken devam etmek için bir tuşa basın tarzında bir hata alıyorum ve ne yaparsam yapim bir sonrkai ekrana geçemiyorum. O yazı geldikten sonra biraz bekleyince ekranın sol üstünde bir tane - işareti aynı yazı yazarkenki gibi gidip geliyor. BIOS da falan yapmam gereken bir ayar var mı? (sistemim legacy yani eski BIOS ve BIOS da USB'den boot etme gibi bir ayar var o ayarda açık.) Bir konuda legacy sistemlerde USB'den boot etmek için 20-25 dakika beklemek gerekiyor diyordu biri doğru mu?

Hatırladığım kadarıyla BIOS’dan bilgisayarı boot edeceği seçenekleri sıralayabiliyordun. Oradan USB’ni ilk sıraya al.

Bir konuda legacy sistemler USB'den boot etmek için 20-25 dakika beklemek gerekiyor diyordu biri doğru mu?

Benim sistem legacy ama boot etmek için 20-25 dakika falan sürmüyor.

Ne yaparsam yapim USB'den boot ederken devam etmek için bir tuşa basın tarzında bir hata alıyorum ve ne yaparsam yapim bir sonrkai ekrana geçemiyorum.

Bu yazı bende de geliyor enter veya başka bir tuş basınca kuruluma geçiyor. Bence USB belleğe ISO dosyasını tekrar yazdırın ya da farklı bir USB bellek ile deneyin. USB bellek sorunluysa ondan dolayı boot edemiyor olabilir.

O yazı geldikten sonra biraz bekleyince ekranın sol üstünde bir tane - işareti aynı yazı yazarkenki gibi gidip geliyor.

Bu işaret bende de oluyor biraz bekleyince kuruluma başlıyor.

Benim sistem legacy ama boot etmek için 20-25 dakika falan sürmüyor.

Bu yazı bende de geliyor enter veya başka bir tuş basınca kuruluma geçiyor. Bence USB belleğe ISO dosyasını tekrar yazdırın ya da farklı bir USB bellek ile deneyin. USB bellek sorunluysa ondan dolayı boot edemiyor olabilir.

Bu işaret bende de oluyor biraz bekleyince kuruluma başlıyor.
1. Anladım hocam teşekkürler
2. Hocam bütün tuşları denesemde kuruluma geçmiyo ve 2 tane usb ile denedim olmuyo ve 2 sinede windows u en az 5-6 kere yazdırmışımdır acaba hatalımı yazdırdım diye.
3. Hocam 30 dk bekledim olmadı

1. anladım hocam teşekkürler.
2. hocam bütün tuşları denesem kuruluma geçmiyor ve 2 tane USB ile denedim olmuyor ve 2sine de Windows'u en az 5-6 kere yazdırmışımdır acaba hatalı mı yazdırdım diye.
3. hocam 30 dk bekledim olmadı.

Hangi uygulamayla yazdırıyorsunuz ISO dosyasını? Rufus ya da Microsoft'un kendi aracı ise bu sefer Ventoy ile yapmayı deneyin.

Hangi uygulamayla yazdırıyorsunuz ISO dosyasını? Rufus'ya da Microsoft'un kendi aracı ise bu sefer Ventoy ile yapmayı deneyin.

Microsoft'un kendi uygulaması ile ISO'yu indiriyorum Rufus ile yazdırıyorum hocam, vazgeçtim artık temiz kurulum yapmaktan :D

Yeni konular

Geri
Yukarı