Windows 10 "Teredo uygun bulunamadı" hatası

AkadirAY

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Geçen kendime Xbox Game Pass aldım ve Forza Horizon 4 yükledim ama çevrimiçi oynaya basınca bir Horizon yaşamı oturumu aranıyorda kaldı ayarlardan oyun ağına baktım ve Teredo uygun bulunamadaı yazıyordu. Ne yaptıysam olmadı. CMD'den bir sürü kod yaz ama hala bu hatayı alıyorum.

resim_2021-10-19_192330.png

Son düzenleyen: Moderatör:

LethalSmile

Decapat
Aynı hatayı alıyordum. Bunu yaptım düzeldi bende;

Xbox>Ayarlar>Ağ

Sonrasında muhtemelen teredo hatası aldığınızı ve bağlantınızın kesildiğini göreceksiniz. Yapmanız gereken adımlar;

CMD'yi yönetici olarak açın

"netsh int teredo show state" yazıp enter'a basın.

"State: offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "Ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>Ayarlar>Ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık online oynayabilirsiniz.

KS
KS
A

AkadirAY

Centipat

Xbox>ayarlar>ağ

Sonrasında muhtemelen teredo hatası aldığınızı ve bağlantınızın kesildiğini göreceksiniz. Yapmanız gereken adımlar;

CMD'yi yönetici olarak açın.

"Netsh int teredo show state" yazıp Enter'a basın.

"State: Offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

Ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp Enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>ayarlar>ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık Online oynayabilirsiniz.

Yine olmuyor.

Xbox>ayarlar>ağ

CMD'yi yönetici olarak açın.

"Netsh int teredo show state" yazıp Enter'a basın.

"State: Offline "yazıyorsa doğru yoldayız demektir.

Ardından "set state servername=teredo.remlab.net" yazıp Enter'a basın.

Enter'a bastığınız anda "ok" yazması gerekiyor. Eğer yazmazsa CMD'yi kapatıp, yeniden yönetici olarak açın. Direk "netsh int teredo set state servername=teredo.remlab.net" yazın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Xbox>ayarlar>ağ kısmına tekrar girin. Hata vermeyecektir. Microsoft oyunlarında artık Online oynayabilirsiniz.

Sizce çakışan bir uygulama olabilir mi?

Dutchman

Kilopat
Makaleler
5
Yer
𝔗𝔥𝔢 𝔇𝔢𝔠𝔨 𝔬𝔣 𝔇𝔲𝔱𝔠𝔥𝔪𝔞𝔫

Bir göz atın, işe yarayabilir.

Yeni konular

Yukarı