Windows 10 Trojan Win32/steam.api

Emre Aydemirr

Hectopat
Bilgisayarımda otururken birden Windows defender bildirimi geldi. Şöyle yazıyordu Trojan algılandı Win32/steam.api gibi gibi şeyler yazıyordu hemen başlat menüsüne msconfig.exe yazdım ve güvenli moda aldım yeniden baslattim. Guvenli modda internet falan yok diye hiç bir şey yapamadigimdan tekrar normal moda aldım ama bu sefer normal modda internete bağlanan adım ve sorun gidericiyi bile acamadim. Windows defender çalışmıyor diye bildirim alınca hemen tekrar güvenli moda aldim. Biraz bekledim ardından tekrar normal moda geçtim bu sefer Windows defender çalışıyordu ama yine baglanamiyordum internete. Sonra şöyle bişey yaptım Shift'e basılı tutarak bilgisayarı yeniden baslattim. Karşıma sıfırlama seçenekleri çıktı. Kişisel dosyalarım dahil C diskinin tamamını sifirliyorum şuan. Her şey silinecek yani Windows dışında. Kurtulur muyum acaba ? Ya da gereksiz mı suphelen misim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı