Windows 10 Uçak Modu Kapanmama Sorunu

geceyeasikadam

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi günler dilerim. Arkadaşımın 2 gündür uğraştığı bir sorun bulaşan bir virüsten şüphelenmekteyiz, bilgisayar (laptop) açıldığında uçak modu hep aktif kalıyor ve kapanmıyor çeşitli videolar izlesekte bir çözüme ulaşamadık, arkadaşım ayrıca BIOS ekranında dahi işlem yapamadığını söyledi, bilgisayarı sıfırladı lakin bugün tekrar o problemle karşılaştı, şimdi format vs atmadan bir şeyler başarmak mümkün müdür zira her şeyi tekrar yüklemek TTnet kullanıcısı için işkence oluyor biliyorsunuz dosyaları oyunları tekrar yüklemek vs. şimdiden teşekkürlerimi sunarım. (Acer asspire v 17.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Metod 1:

Windows tuşu > Ayarlar > Ağ ve İnternet > Uçak modu kısmından kapatmayı deneyiniz.

Metod 2:

Başlat menüsüne "Windows Update" giriniz. Sağ menüden "Güncelleştirmeleri denetle" butonuna basıp gerekli güncellemeleri bilgisayarınıza yükleyin.
Metod 3:

Windows + X kombinasyonunu giriniz, aygıt yöneticisinden "Ağ Bağdaştırıcıları" kısmından İnternet Kartınızı güncelleyiniz.

Metod 4:

Fn + (?) kombinasyonunu giriniz. "?" değişkeni bilgisayardan bilgisayara değişir, Üstünde uçak veya radyo kulesi resmedilmiş tuş olur genellikle.

Bu metotlar eğer bilgisayarınızda virüs bulunmuyorsa çalışır, kesin çözümler değildirler fakat bunlar işe yaramıyor ise bir nebze daha şüphelenebilirsiniz.

W8K.png
+ R'den regedit komutu ile Kayıt Defteri'ni açın. Şu yolu takip edin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

Control'e sağ tıkla. Bul de. RadioEnable yaz ve arat.

RadioEnable adlı kayıt girdisi satırını bul. Ve o girdinin DWORD değeri 1 olarak görünüyor, 0 olarak değiştir. Ve OK'a bas.

Kayıt Defteri'ni kapat ve PC'yi yeniden başlat. Sorun çözülecektir.

Berk bera özer'in dediği gibi her şeyi yaptım metot 1 işlemini denedim ve halen daha uçak modu kısmı yükleniyor bütün Windows ayarları açılırken uçak modu kütüphanesi açılmıyor ( ağ ve internet kısmında ).

W8K.png
+ R'den regedit komutu ile Kayıt Defteri'ni açın. Şu yolu takip edin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control

Control'e sağ tıkla. Bul de. RadioEnable yaz ve arat.

RadioEnable adlı kayıt girdisi satırını bul. Ve o girdinin DWORD değeri 1 olarak görünüyor, 0 olarak değiştir. Ve OK'a bas.

Kayıt Defteri'ni kapat ve PC'yi yeniden başlat. Sorun çözülecektir.
Konuyu hortlatmış oldum ancak aynı problemi yaşadım. Yazdıklarınızı adım adım uyguladım ve düzeldi. Teşekkürler 🥳

bende ki sorun hala devam ediyor.
şu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Windows 10 X64 son sürümdeyim.
Dün çalışan TP-Link TL-WN321G USB anten artık çalışmıyor. (Başka PC de hatta Windows 7 çalışıyor)

Ayarlar ağ bağlantıları bölümünde Uçak Modu hiç yok. uçak modu aktif kalmış bir türlü uçak modundan çıkamıyorum.

internet teki tüm ayarları yaptım fakat aktif olmuyor bir türlü.
Bakım programları ve hatırlamadığım services.msc ayarlarını değiştirdikten sonra çalışmıyor.
Driverını tekrar kurdum olmadı. Services.msc de ilgili olduğunu düşündüğüm birçok hizmeti default yaptım ama olmuyor.
Sistem geri yükleme kapalı ve format atamam.

Yeni konular

Geri
Yukarı