Windows 10 UEFI kurulum hatası

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Merhaba, bir Notebook'a Windows 10 kurulumu yapmaya çalışıyorum. BIOS'ta UEFI ayarları var. UEFI yazdırılmış USB bellek takınca Boot menüsünde UEFI olduğu yazıyor, yani UEFI olduğunu görüyor. Fakat kurulum sırasında mavi ekran hatası alıyorum. Sizce sebebi nedir? Not: BIOS güncel.

Notebook özellikleri:
  • i5-480M.
  • HM55 chipset.
  • 8 GB DDR3 RAM.

Dosya Ekleri

• IMG_20201202_084954.jpg
    IMG_20201202_084954.jpg
    151,1 KB · Görüntüleme: 59
Zannedersem 3.nesil Intel işlemci ve üstüne UEFI kurulumu oluyor. Ben bile bunu ancak i3 10110U lu yeni bilgisayarımda yapabildim. Bende Intel Pentium B960'da denediğimde sürekli mavi ekran veriyor kabul etmiyordu. Bu işlemciniz kaçıncı nesil.

Zannedersem 3.nesil Intel işlemci ve üstüne UEFI kurulumu oluyor. Ben bile bunu ancak i3 10110U lu yeni bilgisayarımda yapabildim. Bende Intel Pentium B960'da denediğimde sürekli mavi ekran veriyor kabul etmiyordu. Bu işlemciniz kaçıncı nesil.

1. nesil, 3.nesil ve üstüne UEFI desteğinin olduğunu duymuştum fakat BIOS'ta UEFI ayarları var. Garip değil mi?

1. nesil, 3.nesil ve üstüne UEFI desteğinin olduğunu duymuştum fakat BIOS'ta UEFI ayarları var. Garip değil mi?

Bende anlamadım ama babamın i5 2410M işlemcili bilgisayarına kurmaya çalıştığımda yine mavi ekran veriyordu. Eylül'de yüklemeye çalıştım. MBR yazınca oldu. MBR'yi deneyebilir misiniz?

MBR'da sorun olmuyor. Ama MBR UEFI değil. Benim anlayamadığım şey UEFI desteği olmasaydı UEFI USB'yi hiç açmazdı. Eğer sorun çözülmez ise mecbur MBR kullanacağım.

MBR'da sorun olmuyor. Ama MBR UEFI değil. Benim anlayamadığım şey UEFI desteği olmasaydı UEFI USB'yi hiç açmazdı. Eğer sorun çözülmez ise mecbur MBR kullanacağım.

Hatırladım arkadaş. Senin anakart UEFI destekliyor. Ama işlemci ona engel oluyor. BIOS dediğin şey anakart. İşlemci değişmesi gerekebilir. Eğer hatam varsa affolayım. Bir bilgisayarcı abimden duymuştum.
Anakart destekleyebilir ama işlemci desteklemiyorsa UEFI kurulum önünde bir engel olabilir bildiğim kadarıyla 🙁.

Hatırladım arkadaş. Senin anakart UEFI destekliyor. Ama işlemci ona engel oluyor. BIOS dediğin şey anakart. İşlemci değişmesi gerekebilir. Eğer hatam varsa affolayım. Bir bilgisayarcı abimden duymuştum.
Anakart destekleyebilir ama işlemci desteklemiyorsa UEFI kurulum önünde bir engel olabilir bildiğim kadarıyla 🙁.
Ben nasıl i5 2300 e UEFİ kuruyorum ?

Hocam Biosta UEFI ayarları var demişsiniz ne onlar ? Fastboot kapalımı ?

Geri
Yukarı